wtorek, 16 kwietnia 2024r.

Ławki – tak, przejście – nie

Autor: |

Będą udogodnienia dla pieszych przy ul. Spółdzielczej, ale tylko częściowe. Urzędnicy postawią ławki, ale nie wyznaczą nowego przejścia przez ulicę.

– Przy ul. Spółdzielczej, prowadzącej do Urzędu Miasta, przydałoby się chociaż kilka ławek. W tym miejscu często spacerują rodzice z dziećmi i osoby starsze – mówi Zbigniew Pawelec, mieszkaniec pobliskiej ul. S. Wyspiańskiego. Świdniczanie zwrócili się z tą sprawą do przewodniczącego Rady Miasta, Włodzimierza Radka. – Mieszkańcy wnioskują o postawienie dwóch, trzech ławek przy ogrodzeniu Urzędu. Zwracają też uwagą na konieczność poprawienia schodów na skwerku między blokami przy ul. Spółdzielczej 1 i 3, wraz z budową podjazdu dla wózków – napisał w interpelacji przewodniczący RM. W piśmie wnioskował również o wyznaczenie dodatkowego przejścia dla pieszych w sąsiedztwie skrzyżowania ul. Spółdzielczej z Przechodnią. Pierwsza z próśb okazała się łatwa w realizacji.
– Wnioskowane ławki zaplanowano ustawić w bieżącym roku – odpisał Andrzej Radek, zastępca burmistrza. Sprawa komplikuje się w przypadku nowych pasów.
– Wykonanie w tym miejscu przejścia dla pieszych wymagałoby przebudowy chodnika, co wymusiłoby likwidację co najmniej jednego miejsca parkingowego oraz budowę nowych schodów – tłumaczył dalej A. Radek.
Dodatkowo przedstawiciele ratusza zwracali uwagę, że wskazane przez radnego miejsce, znajduje się 95 metrów od przejścia dla pieszych. To z kolei oznacza, że osoby skracające sobie w tym punkcie drogę, muszą liczyć się z mandatem.

Artykuł przeczytano 2908 razy

Last modified: 29 marca, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content