poniedziałek, 15 sierpnia 2022r.

Lato w mieście? Dzieci są na „tak”!

Autor: |

Dobiegł końca drugi turnus półkolonii zorganizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury „Lato w mieście”. Jak wyglądał ten tydzień i jak dzieci będą wspominały wakacyjną przygodę?

Lato spędzone w mieście wcale nie musi być nudne. 44 dzieci w wieku od 6 do 10 lat, które uczestniczyły w atrakcjach zaproponowanych przez świdnicki ośrodek, z pewnością długo będzie wspominać wspólnie spędzone chwile.

Tydzień rozpoczął się od słodkiego spotkania w „Czekoladowej Solidarności” w Lublinie, gdzie najmłodsi uczestniczyli w warsztatach, wykonując czekoladę według własnego pomysłu. Następnie czekał na nich turniej gry w kręgle, rozegrany w Masters Bowling&Bilard. Wtorek upłynął im na wycieczce do Wojciechowa. Dzieci wysłuchały kowala, który opowiedział o swojej pracy oraz zdradził tajniki zawodu. Przed powrotem do domów, udały się również do zoo, by na żywo zobaczyć takie zwierzęta, jak np.: lemur, lew, zebra, wielbłąd, lama, różne rasy papug i sów. W środę młodzi świdniczanie mieli okazję przejechać się Nadwiślańską Kolejką Wąskotorową oraz zwiedzić muzeum w Karczmiskach. Czwarty dzień półkolonii bogaty był w atrakcje na terenie Świdnika – rozpoczął się od seansu w Kinie Lot, gdzie został wyświetlony film pt. „Niezgaszalni”. Następnie – warsztaty ekologiczne, wizyta w parku linowym oraz zajęcia na symulatorze lotów. Ostatni dzień półkolonii to przygoda w filmowym stylu, bowiem dzieci zwiedziły Dzielnicę Filmową w Zalesiu. Jest to park z eksponatami ze znanych produkcji oraz z ogromnym placem zabaw. Wakacyjna przygoda zakończyła się wspólnym ogniskiem.

Jakie atrakcje najlepiej zapamiętały dzieci? Uczestnicy półkolonii wskazali m.in. zoo, w którym mieli okazję zobaczyć z bliska wiele gatunków zwierząt, na co dzień niespotykanych. Wizyta w wojciechowskiej kuźni również wywarła na dzieciach duże wrażenie, podobnie jak zwiedzanie Dzielnicy Filmowej w Zalesiu.

– Cieszymy się, że tegoroczne półkolonie zostały docenione przez uczestników oraz ich rodziców. Zależało nam na tym, aby przygotowana oferta była zróżnicowana. Dzięki temu dzieci miały okazję w ciekawy sposób spędzić część swoich wakacji – mówi Katarzyna Lis, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z drugiego turnusu półkolonii.

pś, fot. MOK w Świdniku

Artykuł przeczytano 168 razy

Last modified: 29 lipca, 2022

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »