piątek, 23 lutego 2024r.

Kwietniowy marsz dla zdrowia

Autor: |

Miłośnicy nordic walking mogą się już szykować na kolejny marsz dla zdrowia. Spacer, zorganizowany przez Fundację „Ogrody Kultury Bez Barier” we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury i Nadleśnictwem Świdnik, odbędzie się 22 kwietnia.

To czwarta edycja wydarzenia, które od samego początku cieszy się ogromnym powodzeniem. Jak podkreślają jego stali uczestnicy, maszerowanie z kijkami doskonale poprawia sprawność i kondycję, wzmacnia mięśnie, dobrze wpływa na metabolizm, a także odpręża i relaksuje. Jest też doskonałą okazją, aby w prosty sposób pomóc innym.

Chętni spotkają się o godz. 10.00, przed kinem „Lot”, gdzie odbędzie się rozgrzewka, prowadzona przez instruktorkę Magdalenę Kielar. 5-kilometrowa trasa marszu wytyczona jest ścieżkami Lasu Rejkowizna. Tam też, na zakończenie spaceru, zaplanowano ognisko integracyjne. Organizatorzy przewidują  małe co nieco, można też jednak przynieść własny prowiant.
W wydarzeniu mogą wziąć udział zarówno ci, którzy mają już doświadczenie w chodzeniu z kijkami, jak i osoby, które dopiero chciałyby zacząć przygodę z nordic walking. Fundacja udostępni sprzęt, a instruktor wyjaśni jak poprawnie go używać. Celem kwietniowego spotkania jest propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia, integracja oraz dobra zabawa, a także zbiórka funduszy na rzecz Oskara Adamiaka, ucznia Szkoły Podstawowej nr 5, który zmaga się ze skutkami dziecięcego porażenia mózgowego i wymaga codziennej rehabilitacji.

aw

Artykuł przeczytano 756 razy

Last modified: 13 kwietnia, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »