niedziela, 19 maja 2024r.

Kwiecień najlepszy, ale ciągle słaby

Autor: |

Z portu lotniczego w Lublinie skorzystało w kwietniu blisko 28,3 tys. pasażerów. To o 34,7 proc. mniej niż w analogicz­nym okresie 2018 r. W omawianym miesiącu w Świdniku obsłużono 356 startów i lądowań. Wynik ten jest gorszy od ubiegłorocznego o 39,4 proc.

Kwiecień był pierwszym pełnym miesiącem, w którym na lubelskim lotnisku obowiązuje letnia siatka połączeń. Mimo że zanotowano w nim najlepsze wyniki od początku roku, nie napawają one wielkim op­tymizmem.

W porównaniu z ubiegłym rokiem, swoją obecność ograniczył Ryanair, który lata już tylko do Dublina. Za to Wizz Air zwiększył liczbę rejsów, do 10 tygodniowo, do Londynu-Luton. Na tej trasie operuje również większymi niż dotychczas używa­ne A320, samolotami A321, zabie­rającymi na pokład 50 pasażerów więcej. Węgierskie linie latają poza tym do holenderskiego Eindhoven i Oslo-Torp. Z końcem czerwca prze­woźnik przywróci także połączenie do Kijowa-Żulian. PLL LOT codzien­nie lata do Warszawy, a raz w tygo­dniu na lotnisko Ben Guriona w Tel Awiwie. 5 kwietnia loty do Antwer­pii zainaugurował TUIfly Belgium, który zapowiada już, że utrzyma to połączenie również w sezonie zimo­wym.

Artykuł przeczytano 1873 razy

Last modified: 14 maja, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content