czwartek, 02 grudnia 2021r.

Kupujący okazał się oszustem

Autor: |

Oszuści nie próżnują, wymyślając coraz to nowe sposoby na wyłudzenie pieniędzy. Przekonała się o tym mieszkanka gminy Mełgiew, która wystawiła na sprzedaż narożnik na portalu społecznościowym. Na jej ogłoszenie odpowiedziała osoba zainteresowana zakupem wraz z transportem i opłaceniem ubezpieczenia. Kobieta straciła na transakcji 500 zł.

Wczoraj świdnicka komenda przyjęła od pokrzywdzonej zgłoszenie o popełnieniu przestępstwa.

– Potencjalny kupiec, wymieniając korespondencję z mieszkanką gminy Mełgiew, poinformował ją, że przesyłkę należy ubezpieczyć. Dodał, że to sprzedający musi zapłacić za tę usługę, a potem pieniądze zostaną zwrócone – wyjaśnia st. asp. Elwira Domaradzka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

Kobieta weszła w link, który wysłał jej kupujący. Po wykonaniu przelewu otrzymała informację o niepotwierdzeniu transakcji. Zdecydowała się więc powtórzyć przelew, przekazując w sumie 500 zł.

– Kiedy zorientowała się, że mogła paść ofiarą oszusta i odmówiła kolejnej wpłaty, nieznajomy zaczął straszyć ją konsekwencjami oraz sprawą karną. Kobieta zgłosiła sprawę na policję – dodaje E. Domaradzka.

Mundurowi apelują o rozwagę i ostrożność podczas internetowych sprzedaży oraz zakupów. Zachowajmy czujność i zwracajmy uwagę na styl korespondencji. Prowadzona w sposób niegramatyczny, najprawdopodobniej jest tłumaczona za pośrednictwem translatora. Pamiętajmy też, by w trakcie sprzedaży towarów uważać na podsyłane nam linki, w których znajdują się formularze do wypełnienia.

Artykuł przeczytano 354 razy

Last modified: 10 listopada, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?