czwartek, 07 grudnia 2023r.

Kto kupi budynek?

Autor: |

Pod koniec czerwca ratusz ogłosił przetarg na sprzedaż budynku i działki przy ul. Warsztatowej. Nieruchomość została wyceniona na blisko 1,5 mln zł. Nabywcy nie znalazł za to teren przy ul. Drewnianej. Co prawda chętny się zgłosił, ale zdaniem urzędników zaproponował zbyt niską cenę.

Wiosną tego roku ratusz rozpoczął poszukiwania nowego właściciela dla dużej działki położonej przy ul. Drewnianej 63-65. Nieruchomość jest przewidziana pod zabudowę usługową. W jej sąsiedztwie znajdują się tereny o podobnym przeznaczeniu. Działka jest uzbrojona, można do niej dojechać drogą asfaltową. Została wyceniona na 887 tys. zł, do tej kwoty trzeba jeszcze doliczyć podatek VAT.

Ostatecznie do urzędu wpłynęła tylko jedna oferta i to niewiele przekraczająca cenę wywoławczą.
– W takiej sytuacji postanowiliśmy nie rozstrzygać przetargu. Zaoferowana cena jest dla nas niesatysfakcjonująca – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza Świdnika.

Przedstawiciele ratusza postanowili także zmienić plany dotyczące działki przy ul. Drewnianej.
– Nie będziemy w najbliższym czasie ogłaszać na nią ponownego przetargu. Tym bardziej, że po planowanej budowie al. NSZZ „Solidarność”, jej wartość jeszcze wzrośnie – dodaje M. Dmowski.

Warsztatowa na sprzedaż

Władze miasta chcą za to sprzedać działkę i budynek przy ul. Warsztatowej 3. Pod koniec czerwca ogłosili przetarg na tę nieruchomość. Wiosną z gmachu wyprowadziły się wszystkie firmy, które wynajmowały tam lokale.
– Do Urzędu Miasta wpłynęła analiza bezpieczeństwa i stanu technicznego budynku. Jak wykazała przeprowadzona kontrola, konieczna jest przebudowa m.in. instalacji hydrantowej – informował Karol Łukasik z Urzędu Miasta.
– Docelowo budynek był przeznaczony na sprzedaż, dochody z tego tytułu ujęte są w tegorocznym planie finansowym. Z uwagi na to, miasto nie zamierza ponosić znacznych kosztów remontu, dlatego też pojawiły się wypowiedzenia umów najmu.

Budynek ma powierzchnię blisko 1,4 tys. mkw. Jest zlokalizowany na działce o pow. prawie 2,5 tys. mkw. Mieści się w sąsiedztwie szkoły i PZL -Świdnik. Chętni mogą składać oferty zakupu do 25 lipca. Tego samego dnia na konto urzędu musi wpłynąć wadium, w wysokości 10 proc. ceny wywoławczej. Nieruchomość została wyceniona na blisko 1,5 mln zł. Otwarcie ofert zostało zaplanowane na 31 lipca.

Artykuł przeczytano 1418 razy

Last modified: 8 lipca, 2019

WordPress PopUp Plugin

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »