sobota, 27 lutego 2021r.

Książkowy rekord

Autor: |

Puste półki i rekord w statystykach. Akcja „Zabierz do domu, ile udźwigniesz” trwała dwa dni i przyciągnęła do biblioteki wielu mieszkańców.

Wydarzenie było odpowiedzią na nadchodzące obostrzenia. Placówka nie marnowała czasu i od razu ogłosiła plan na ostatnie dwa dni działalności. W czwartek, przed biblioteką zaczęły tworzyć się kolejki. Jak się okazało, akcja była strzałem w dziesiątkę i skorzystało z niej wielu czytelników.

– Wypożyczaliśmy materiały biblioteczne bez limitu. W czwartek odwiedziło nas prawie 600 osób i wypożyczyliśmy 1 332 książki. Natomiast w piątek padł statystyczny rekord. Odnotowaliśmy 1074 czytelników, którzy wypożyczyli 4 163 materiały biblioteczne – mówi Łukasz Groszek z Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej.

Wszystkie książki i pozostałe materiały biblioteczne zostaną automatycznie prolongowane do 29 listopada. Nie będą również naliczane kary w okresie zamknięcia placówki.

Zadzwoń po książkę

Filia nr 2, przy ulicy Piłsudskiego 6A przygotowała dla czytelników akcję „Książka na wynos”. Dzięki niej wciąż możemy korzystać ze zbiorów bibliotecznych. Aby wypożyczyć wybraną pozycję należy zadzwonić pod numer telefonu: 506 025 351 i umówić się po ich odbiór. Książki są wydawane przed placówką.

nat

 Fot. MPBP w Świdniku

Artykuł przeczytano 524 razy

Last modified: 9 listopada, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?