sobota, 24 lutego 2024r.

Książę Pokoju

Autor: |

Problem pokoju na świecie jest dziś najważniejszy. Wszyscy go pragną, o nim mówią i dążą do niego.

Ale wielu zapomina, że podstawą prawdziwego pokoju jest i może być tylko Bóg. Bóg, od którego trzeba zaczynać wszystko i do którego wszystko winno zmierzać.

Ten porządek ogłosili światu aniołowie w słowach: Chwała Bogu na wysokościach, a na ziemi pokój ludziom Jego upodobania.

Warunkiem i podstawą ogólnego pokoju jest pokój osobisty, wewnętrzny i duchowy. Do tego potrzebna jest dobra wola jednostek. Bez niej nie będzie zachowania praw Bożych, nie będzie pokoju w rodzinie, społeczeństwie, a nawet w sercu człowieka.

Rozumiemy to i dlatego życzmy sobie wesołych Świąt, przebaczajmy sobie wzajemnie. Dlatego zwracajmy się do Dawcy Pokoju: Użycz nam pokoju, jakiego świat dać nie może, niech serca nasze będą poddane Twojej woli, a czasy, w których żyjemy, niech za łaską Twoją będą spokojne, wolne od wojen i konfliktów.

Radując się dziś z całego serca z narodzenia Chrystusa, dziękujmy Bogu za Jego miłość ku nam. Naszą radość, miłość i wdzięczność wyraźmy w gorącej modlitwie, w pięknym śpiewie kolęd.

A dzieląc się wigilijnym opłatkiem, patrząc z miłością w oczy, złóżmy sobie serdeczne życzenia.

Ks. Tadeusz Nowak

Artykuł przeczytano 738 razy

Last modified: 22 grudnia, 2022

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »