wtorek, 16 kwietnia 2024r.

Krzysztof Hołub mistrzem Polski

Autor: |

Tydzień temu informowaliśmy o sukcesach Macieja Hołuba na lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski U23 w Lublinie. Tym razem wielki sukces osiągnął jego młodszy brat, Krzysztof. Na rozgrywanych w Raciborzu 73. PZLA Mistrzostwach Polski U20 w lekkoatletyce zdobył złoty medal w biegu na 400 metrów przez płotki i srebro w sztafecie. W środę dotarła do nas kolejna świetna wiadomość. Krzysztof został powołany do kadry narodowej i 18-22 lipca wyjedzie na Mistrzostwa Europy do Szwecji.

Niespełna 19-letni świdniczanin osiągnął czas 52.46 sekundy. Niestety, minimalnie, bo o sześć setnych sekundy, bieg Krzysztofa był za wolny do osiągnięcia minimum na Mistrzostwa Europy. Jak się jednak później okazało, PZLA ocenił występ świdniczanina jako bardzo dobry i Krzysztof pojedzie do Szwecji. Drugi do mety przybiegł w Raciborzu Adam Jakubowski z Orląt Częstochowa, a na najniższym stopniu podium stanął Sebastian Urbaniak z Vectry Włocławek. Dzień później świdniczanin, wraz z kolegami z AZS UMCS Lublin: Oskarem Gołębiowskim, Dariuszem Samarczenko oraz Karolem Jakubczakiem, zdobyli srebro w sztafecie 4×400 metrów. Młodzi biegacze osiągnęli czas 3:21.82. Złoto zdobyła drużyna Zawiszy Bydgoszcz, a brąz przypadł Resovii Rzeszów.

– Na Mistrzostwach Europy Krzysztof wystartuje w swojej koronnej konkurencji – biegu na 400 m przez płotki – mówi Grzegorz Hołub, ojciec i trener naszego reprezentanta, opiekujący się nim razem z Markiem Jarosem, a przed laty specjalizujący się również w bieganiu na tym dystansie. – Znalezienie się w kadrze narodowej jest jego największym dotychczas osiągnięciem. Co ciekawe, stało się to dokładnie 5 lat po zdobyciu przez niego mistrzostwa Polski juniorów w pływaniu. Startował wówczas w barwach KP Avia Świdnik.

K. Hołub trenuje bieganie od dwóch lat. Rok temu dodał do dystansu 400 metrów płotki. Zatem postępy sportowca można określić jako niebywałe. Trudno jednak dziwić. Matka, Beata Hołub, uprawiała skok wzwyż. Czterokrotnie zdobywała tytuł mistrzyni Polski, reprezentowała również nasz kraj na olimpiadzie w Barcelonie w 1992r. Wspomniany wcześniej Maciej uprawia również bieganie na 400 m, indywidualnie
i w sztafecie. W mistrzostwach Polski U23 zdobył w tym roku srebrny i złoty medal. Jan Hołub pozostał wierny pływaniu. W barwach WKS Śląsk Wrocław zdobył w 2014 r. złoty medal Mistrzostw Europy juniorów na dystansie 100 m stylem dowolnym. Cztery lata później wystąpił w składzie sztafety 4x100m na Mistrzostwach Europy w Glasgow. Nasz zespół zdobył tam brązowy medal. Najmłodszy z utalentowanych sportowo braci Hołubów, Jakub, jest aktualnym mistrzem Polski juniorów młodszych U18 w skoku wzwyż.

mo, jmr

Artykuł przeczytano 2830 razy

Last modified: 11 lipca, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content