wtorek, 16 kwietnia 2024r.

Krwiodawcy nie odpoczywali

Autor: |

Letnie miesiące to zazwyczaj okres wypoczynku i zabawy. Nie wszyscy jednak pozwalają sobie na chwile wytchnienia, poświęcając swój czas, by pomóc potrzebującym. Krwiodawcy z Klubu HDK-PCK im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki przy PZL-Świdnik zorganizowali 8 akcji poboru krwi i rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego.

– Zgłosiło się blisko 300 osób – mówi Andrzej Słotwiński, prezes klubu. – 240 z nich oddało 108 litrów bezcennego leku. Czujemy ogromną satysfakcję, że w ten sposób mogliśmy pomóc, na przykład poszkodowanym w wypadkach. Przed nami kolejne wyzwania. Nie ustaniemy w naszych działaniach, bo życie ludzkie jest najważniejszą wartością.
Najbliższa zbiórka krwi i rejestrowania potencjalnych dawców szpiku kostnego odbędzie się 4 października, w godz. 8.00-12.00, w punkcie medycznym na terenie zakładu. Kolejne zaplanowano 8 listopada i 6 grudnia.
W 2019 roku klub zorganizował już 18 akcji. Chęć oddania krwi zadeklarowało 630 osób. Od 550 z nich pozyskano blisko 250 litrów cennego płynu.
– Nie byłoby to możliwe, gdyby nie pomoc dyrekcji, nauczycieli i uczniów szkół z naszego miasta, Piask i Trawnik, a także władz gminy Mełgiew. Ogromne wsparcie otrzymaliśmy od parafii pw. NMP Matki Kościoła i Św. Kingi w Świdniku oraz mełgiewskiej, trawnickiej i piaseckiej. Szczególnym momentem było dla nas poświęcenie nowego ambulansu RCKiK, które odbyło się podczas akcji u Św. Kingi. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w nasze działania – dodaje A. Słotwiński.
aw, fot. Klub HDK-PCK

Artykuł przeczytano 1022 razy

Last modified: 18 września, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content