piątek, 05 czerwca 2020r.

Koniec sezonu trzeciej ligi

Autor: |

Lubelski Związek Piłki Nożnej podjął decyzję o zakończeniu sezonu 2019/2020 rozgrywek czwartej grupy trzeciej ligi. Nie obyło się bez dużych kontrowersji.

Ustalono, że zgodnie z planem, jedna drużyna awansuje do drugiej ligi i, że tym razem, podobnie jak w niższych ligach, nie będzie spadków. O miejscach w tabeli zadecydowała kolejność po ostatniej rozegranej, 19. kolejce spotkań. Tylko czy na pewno?

Według pierwotnych zapisów w regulaminie oraz tabeli, o miejscach, przy równej liczbie punktów, decydował bilans bezpośrednich spotkań. Wówczas na pierwszym miejscu byłby Hutnik Kraków, zaś Avia zajęłaby miejsce ósme. Lubelski Związek Piłki Nożnej ma prawo interpretacji swojego regulaminu i z tego prawa skorzystał awansując lubelski Motor. Tym samym Avia spadła na dziewiątą lokatę. LZPN stwierdził, że nie odbył się mecz rewanżowy, więc nie można stosować wykładni meczów bezpośrednich. Zastosowano kolejny wariant, a więc bilans bramkowy. Tutaj pojawia się kolejna niejasność. W regulaminie jest bowiem mowa o bilansie bramkowym w całym cyklu rozgrywek. Całego cyklu nie było, więc taka decyzja oburzyła sporą część środowiska piłkarskiego. Hutnik Kraków oraz Małopolski Związek Piłki Nożnej zapowiadają wystąpienie w tej sprawie do sądu.

Sezon zostanie dokończony na szczeblu centralnym, a więc również w drugiej lidze. Przez to, że z tej ligi może spaść jedna lub więcej drużyn, a sezon będzie trwał prawie do końca lipca, piłkarze Avii wrócą do ligowej rywalizacji najprawdopodobniej dopiero we wrześniu.

Artykuł przeczytano 100 razy

Last modified: 18 maja, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?