środa, 21 października 2020r.

Komiksowy świat Łukasza Wnuczka

Autor: |

We wtorek, o godzinie 18.00, kilkadziesiąt osób zgromadziło się w galerii Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej, aby obejrzeć prace Łukasza Wnuczka, autora serii komiksów pt. „Plemię Sów”.

Artysta rysowaniem zajmował się od dziecka. Przełom nastąpił w 2016, kiedy postanowił od początku do końca stworzyć własne dzieło. Bohaterami jego prac są Indianie. Jak twierdzi autor, wynika to z jego fascynacji mitami północnoamerykańskimi.

Na ekspozycji znalazło się 16 prac z ponad 200 wykonanych w sumie przez pana Łukasza. Wśród nich są pokolorowane ilustracje oraz szkice. Przybyli goście dowiedzieli się co nieco o etapach powstawania komiksów, a także życiu z rysownikiem. Przy okazji, autor zdradził, że trzeci tom „Plemienia Sów” premierę będzie miał w przyszłym roku.

– Bardzo się cieszę, że ten wernisaż się odbył. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc przy jego organizacji. Muszę przyznać, że dla mnie najtrudniejszym zadaniem było wybranie 16 rysunków z całego mojego dorobku. Szkice, które ostatecznie znalazły się na wystawie są tymi, z których jestem najbardziej dumny – mówi Łukasz Wnuczek.

Wystawę można oglądać w bibliotece do 20 października.

ao

Artykuł przeczytano 146 razy

Last modified: 7 października, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?