środa, 27 stycznia 2021r.

Kolorowe historyjki

Autor: |

Kilka tygodni temu pisaliśmy o klasie 2a ze Szkoły Podstawowej nr 4, która zrealizowała autorską „Szkołę gotowania – kluski i śniadanie”. Dzieciom tak spodobało się tworzenie własnych projektów, że przystąpiły do kolejnego. Tym razem zajęli się „18 kolorowymi historyjkami”.

– Poprzednie działania przyniosły moim uczniom wiele radości i przysporzyły miłych chwil spędzonych z rodziną. Postanowili więc zrealizować kolejny projekt, a zainspirowały ich do niego wiersze Danuty Wawiłow oraz baśń o szewczyku Dratewce – wyjaśnia Agata Gburczyk, wychowawczyni drugoklasistów.

„18 kolorowych historyjek klasy 2a” to nazwa wymyślona przez dzieci. Tym razem ich zadanie polegało na napisaniu wiersza, opowiadania lub wymyślonej historii na dowolny temat, a także wykonaniu do nich ilustracji. Bohaterami uczniowskich prac stały się, między innymi: zielona lokomotywa o imieniu Ignacy, kotek Figlotek, kicia Mika, suczka Tafi i czarna terenówka, która spotkała wiewiórkę. Drugoklasiści pisali też o sekretach szkoły, znikających marchewkach, kwadratowym świecie oraz przygodach z nartami. Wszystkie literackie dzieła zobrazowane zostały pięknymi rysunkami.

– Muszę przyznać, że uczniowie spisali się idealnie. Wszystkie prace były niezwykle ciekawe i starannie wykonane. Na razie nie myślą o kolejnym projekcie, ale  kto wie, jakie pomysły przyjdą im do głów w nowym roku?  – dodaje pani Agata.

aw, fot. SP nr 4

Artykuł przeczytano 478 razy

Last modified: 29 grudnia, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?