piątek, 01 marca 2024r.

Kolejne osoby czekają na pomoc

Autor: |

W bazie rodzin Szlachetnej Paczki pojawiły się nowi mieszkańcy naszego powiatu, którzy potrzebują wsparcia. Na pomocną dłoń czekają panie Leokadia i Agnieszka.

Pierwsza z pań ma 68 lat. Do emerytury podejmowała się różnych prac, ale stan zdrowia nie zawsze jej na to pozwalał. Około 20 lat temu pani Leokadia doznała udaru, niedługo potem przeszła zawał. Kobieta samotnie wychowywała dzieci. Niestety wyjechały i rzadko odwiedzają rodzinny dom. Przychody pani Leokadii to zaledwie 1492 zł miesięcznie, z czego 836 zł to koszt leków i utrzymania mieszkania. Po odjęciu tych wydatków na życie zostaje jej zaledwie 656 zł.

Pani Leokadia potrzebuje pralki, artykułów spożywczych i środków czystości. Przyda jej się też odzież, pościel i ręczniki. Osoba, która podejmie się skompletowania dla niej paczki, może też dołożyć szczególny upominek – książkę historyczną albo powieść.

Drugą osobą z naszego regionu, która znalazła się z paczkowej bazie jest pani Agnieszka. 35-latka przez wiele lat zmagała się z depresją. Mieszkała z rodzicami, jednak gdy zmarli, została sama. Przeszła załamanie nerwowe. Kobieta ma orzeczony umiarkowany stopień niepełnosprawności. Jej jedynym źródłem dochodu jest świadczenie integracyjne za pracę i zasiłek pielęgnacyjny, które łącznie dają jej 1765 zł. Po odliczeniu wydatków na utrzymanie i leczenie zostaje jej 505 zł na życie.

Kobieta potrzebuje żywności, środków czystości i kuchenki gazowej z piekarnikiem. Przydadzą się też kołdra, ręczniki, poduszka, koc i pościel. Jej małym marzeniem są też kosmetyki.

W jaki sposób zostać darczyńcą którejś z pań? Wystarczy wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny, wybrać z listy województwo lubelskie, a następnie powiat świdnicki. Po wskazaniu miejsca, w którym chcemy nieść pomoc dostępna będzie historia rodzin oraz lista ich potrzeb. Wystarczy wybrać jedną z nich, wypełnić internetowy formularz i rozpocząć kompletowanie rzeczy. Paczkę można przygotować w pojedynkę albo w gronie znajomych.

Pakunek trafi do potrzebujących w Weekend Cudów, który odbędzie się 10 i 11 grudnia. To właśnie wtedy wolontariusze będą odwiedzać potrzebujących.

af, fot. Szlachetna Paczka/Facebook

Artykuł przeczytano 722 razy

Last modified: 22 listopada, 2022

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »