poniedziałek, 20 września 2021r.

Koleją do Bogdanki. Wypełnij ankietę

Autor: |

Kilka miesięcy temu informowaliśmy o podpisaniu przez władze województwa umowy na przygotowanie dokumentacji projektowej budowy nowej linii kolejowej łączącej Lublin z kopalnią w Bogdance przez Łęczną. Właśnie ruszyły konsultacje społeczne dotyczące inwestycji.

Nowa linia kolejowa rozpatrywana jest w czterech wariantach. Dwa zakładają budowę nowej linii na wysokości miejscowości Dominów, a dwa w rejonie stacji Świdnik-Lublin Airport. Połączenie stolicy województwa z kopalnią ma kosztować od 800 mln zł do 1,1 mld zł. Budowa obejmie około 20-kilometrowy odcinek torów.

Nim jednak inwestycja dojdzie do skutku, władze województwa chcą poznać zdanie mieszkańców. W internecie opublikowano ankietę, która pozwoli na zweryfikowanie potrzeb oraz oczekiwań lokalnych społeczności. Umożliwi też zebranie opinii i rekomendacji w zakresie wstępnych propozycji nowo projektowanej linii kolejowej.

Ankieta jest dobrowolna i można ją wypełnić na stronie https://forms.gle/ifs8kbrJgLwqtmA6A. Zawiera, między innymi, pytania o miejsce zamieszkania, częstotliwość korzystania z komunikacji miejskiej, samochodu i pociągu, a także o kierunki, w których podróżujemy. W badaniu można również określić swoje oczekiwania wobec infrastruktury kolejowej oraz preferowany wariant budowy nowej linii.

Nim wypełnimy ankietę, warto zapoznać się z materiałami dotyczącymi inwestycji. Wszystkie dostępne są na stornie https://drive.google.com/drive/folders/1sjf_5jJFwPGhH9rEJOd8ApWzEYm8P0of?usp=sharing.

Artykuł przeczytano 108 razy

Last modified: 14 września, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?