piątek, 23 lutego 2024r.

Kolędowanie w MOK

Autor: |

28 grudnia, na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury, w koncercie kolęd zaprezentują się czterogłosowy chór męski „Arion” pod batutą Rafała Palutkiewicza oraz Helicopters Brass Orchestra pod kierunkiem Rafała Maruszaka. Początek muzycznego wspomnienia o Bożym Narodzeniu o godz. 18.00.

– Zapraszamy mieszkańców Świdnika do wspólnego kolędowania, by móc jak najdłużej cieszyć się świątecznym nastrojem. Wstęp jest bezpłatny – mówi Katarzyna Lis, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury.

Koncert pt. „Bliżej Żłóbka” przybliży najpiękniejsze polskie utwory o Bożym Narodzeniu. W wykonaniu Helicopters Brass Orchestra usłyszymy, na przykład  „Wśród Nocnej Ciszy” i „Lulajże Jezuniu”. „Arion” wykona, między innymi: „Bracia patrzcie jeno”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Z narodzenia Pana” i „A cóż z tą Dzieciną”. Jak zapowiadają chórzyści, do wspólnego śpiewania przy akompaniamencie akordeonu zachęcą też publiczność. Warto więc przypomnieć sobie słowa takich pieśni, jak: „Bóg się rodzi”, „Przybieżeli do Betlejem” czy „Gdy się Chrystus rodzi”. 

Organizatorem wydarzenia jest Miejski Ośrodek Kultury, w strukturach którego działają oba zespoły.

aw

Artykuł przeczytano 940 razy

Last modified: 17 grudnia, 2022

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »