środa, 19 czerwca 2024r.

Kinowa rewolucja

Autor: |

Lepszej jakości obraz, dźwięk oraz nowy sprzęt pozwalający oglądać filmy w technologii 3D. Kino Lot przeszło prawdziwą rewolucję.

– Do tej pory dysponowaliśmy projektorem wyposażonym w lampę ksenonową. Obecnie posiadamy projektor z laserowym źródłem światła, który gwarantuje o wiele lepszy, ostrzejszy i żywszy obraz. To technologia, która jest stosowana w Polsce od niedawna, bo dopiero od około 2 lat. Jesteśmy jednym z nielicznych miejsc na Lubelszczyźnie wyposażonych w tak nowoczesny sprzęt – mówi Magdalena Mróz z Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku.
Dzięki modernizacji, do kina Lot trafił również nowy modulator do projekcji filmów w technologii 3D oraz nowoczesny system Dolby Surround 7.1. Pozwala on odbiorcom cieszyć się przestrzennym dźwiękiem podczas projekcji. To nie jedyne rewolucje w świdnickim kinie. Widzowie mogą cieszyć się również nowym ekranem.
– Ma lepsze kąty widzenia oraz posrebrzaną powłokę, dzięki której znacząco poprawi się jakość odbioru filmów. Dodatkowo, dzięki właściwemu dostosowaniu projektora i ekranu z odpowiednim czynnikiem odbijania światła, widz, niezależnie od tego, w którym miejscu sali siedzi, może być pewien, że obraz będzie ostry i wyraźny – wyjaśnia M. Mróz.
Zakup nowych urządzeń był możliwy dzięki dotacji od Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej, który realizuje przez program unijny „Rozwój kin”. Świdnicka placówka otrzymała łącznie ponad pół miliona złotych dofinansowania na modernizację i cyfryzację obiektu.

af

Artykuł przeczytano 2358 razy

Last modified: 29 października, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content