środa, 24 lipca 2024r.

Karuzela transferowa w Avii

Autor: |

Avia Świdnik potwierdziła transfery zawodników, którzy dołączyli do zespołu Wojciecha Makowskiego. Żółto-niebieskich wzmocniło już pięciu zawodników.

To co można zauważyć gołym okiem, to odmłodzenie zespołu Avii. W śród pięciu nowych graczy najstarszy ma 26 lat.

Jacek Tkaczyk

21-latek przychodzi ze Świtu Nowy Dwór Mazowiecki. Ten wahadłowy ma na swoim koncie 92 spotkania na poziomie trzeciej ligi. W poprzednim sezonie strzelił cztery bramki i dołożył do tego pięć asyst.

Dominik Zawadzki

26-letni środkowy pomocnik zamienił drugoligowy Hutnik Kraków na Avię Świdnik. W 2. lidze rozegrał 133 mecze. Miniony sezon skończył z czterema bramkami i trzema asystami na swoim koncie.

Mateusz Letkiewicz

Avia sprowadziła także zawodnika ze statusem młodzieżowca. 20-letni środkowy obrońca przeniósł się z Miedzi Legnica, jednak ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w trzecioligowym Gwarku Tarnowskie Góry.

Franciszek Wróblewski

23-letni ofensywny pomocnik ma w CV kilka klubów z wyższych lig z Rakowem Częstochowa i Odrą Opole na czele. 18 występów w 1 lidze i 54 w drugiej pokazują, że mimo młodego wieku ma już spore doświadczenie piłkarskie.

Dave Djalme Assuncao

Pierwszy w historii Avii Anglik przechodzi do świdnickiego klubu ze słowackiej FC Petrzalka, lecz ostatnio był wypożyczony do trzecioligowego SKF Sered, gdzie strzelił cztery bramki i dołożył dziesięć asyst. 22-latek w młodości reprezentował barwy grup młodzieżowych Nottingham Forest.

Artykuł przeczytano 162 razy

Last modified: 8 lipca, 2024

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content