piątek, 01 marca 2024r.

Karteczki Pani Ewy

Autor: |

W Filii nr 2 Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej możemy już oglądać drugą część wystawy „Doodles Ewy”.  Tym razem na ekspozycji znalazły się karteczki oraz zakładki do książek. Zachwycają pastelowymi barwami, precyzją kreski i dbałością o szczegóły.

W pierwszej odsłonie Ewa Jóźwińska zaprezentowała grafiki większego formatu, wykonane metodami zentangle i doodles. Teraz w filii przy ul. Piłsudskiego 6A zawisły kolejne prace, w których czarny cienkopis łączy się z farbami akwarelowymi. Na obrazkach znalazły się charakterystyczne ptaszki, drzewa, pióra i kwiaty.

– Serdecznie zapraszamy do naszej galerii. Prace pani Ewy są wyjątkowe, mają niezaprzeczalny urok.  To otwierane karteczki, których można użyć do napisania dedykacji lub życzeń, dołączenia do prezentu. Są też zakładki do książek. Niewykluczone, że powstanie również trzecia część wystawy – mówi Joanna Swacha-Broda, kierownik F nr 2.

aw

Ewa Jóźwińska urodziła się w Łodzi, od kilkudziesięciu lat mieszka w Świdniku. Ukończyła wydział biologii i nauki ziemi na UMCS w Lublinie. Od 10 lat uczestniczy w zajęciach plastycznych Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Świdniku. Podejmuje próby malarskie w technice pasteli olejowych, akrylu i akwareli połączonych z cienkopisem. Swoje prace wystawiała indywidualnie w Lublinie w Sali wstawienniczej Miejskiego Domu kultury „Pod Akacją” oraz wspólnie z Haliną Hylczuk w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Świdniku.

Artykuł przeczytano 1091 razy

Last modified: 1 marca, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »