poniedziałek, 20 maja 2024r.

Karta dla dużych i małych

Autor: |

Dotąd do zniżek w ramach Karty Dużej Rodziny mieli prawo rodzice i ich dzieci do ukończenia 18 lub 25 lat. Teraz mogą je otrzymać także te osoby, które wychowały trójkę lub więcej dzieci, nawet jeśli są one już dawno dorosłe. Szybko okazało się, że zmiana w przepisach przyciągnęła do świdnickiego urzędu miasta wielu nowych posiadaczy Karty Dużej Rodziny.

Karta obowiązuje od kilku lat. Uprawnia do wielu zniżek m.in. podczas zakupów, wizyt w muzeach, na basenach, przejazdów koleją i transportem publicznym. W samym tylko województwie lubelskim jest 1204 miejsca, w których można skorzystać z ulg i promocji w ramach Karty Dużej Rodziny.

Do końca minionego roku KDR przysługiwała rodzinom, w których wychowywała się trójka bądź więcej dzieci. Od początku obecnego doszło do zmian w przepisach.

– Zdecydowaliśmy się na poszerzenie kręgu osób, które mogą korzystać z Karty Dużej Rodziny, ponieważ chcemy docenić trud, jaki rodzice włożyli w wychowanie trójki, czwórki czy większej liczby dzieci. Właśnie dlatego od początku 2019 roku wszyscy, którzy wychowali co najmniej troje dzieci, będą mieli prawo do zniżek – bez względu na to, w jakim wieku są dzisiaj te dzieci – wyjaśniała Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Żeby móc skorzystać ze zniżek, trzeba złożyć odpowiedni wniosek. W Świdniku dokumenty przyjmowane są w wydziale obsługi klienta w Urzędzie Miasta. – Wszystkie osoby, które się do nas skierują otrzymają pomoc w wypełnieniu wniosku – mówi Marzena Kasperska, naczelnik wydziału. – Można je również przesyłać w wersji elektronicznej za pośrednictwem platformy ePUAP i część otrzymujemy właśnie w takiej formie.

Jak się szybko okazało, po zmianie przepisów, chętnych na Kartę Dużej Rodziny jest coraz więcej. – Przez cały miniony rok wprowadziliśmy do systemu 64 nowe wnioski. W tym, właśnie wpisuję 63. – dodaje M. Kasperska.

Wszelkie informacje dotyczące Karty Dużej Rodziny, a także wnioski do pobrania, można znaleźć na stronie www.swidnik.pl w zakładce „Urząd Miasta”.

Artykuł przeczytano 1276 razy

Last modified: 18 lutego, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content