wtorek, 02 marca 2021r.

Kamil stanął na podium

Autor: |

Kilka tygodni temu pisaliśmy o Kamilu Krawczyku, który od blisko dwóch lat odnosi sukcesy na ogólnopolskich i międzynarodowych zawodach strzeleckich. Teraz do listy osiągnięć może dołączyć kolejne. W miniony weekend wziął udział w L III Dragon Cup 2020.

To ostatnie w tym sezonie międzynarodowe zawody, zorganizowane na terenie naszego kraju. Mimo obowiązujących obostrzeń, dopisali także zawodnicy z zagranicy. Najlepiej zaprezentował się Kamil Krawczyk. Świdniczanin zajął pierwsze miejsce.

– Podczas zawodów mogłem pozwolić sobie na luźne strzelanie, testując w boju nowe założenia treningowe. Potwierdziły dobrze obrany kierunek i stanowiły przysłowiową kropkę nad „i”. Teraz muszę je tylko powtórzyć kilka tysięcy razy, aby weszły w motorykę – śmieje się Kamil.

Strzelcowi ze Świdnika, który na co dzień trenuje strzelanie dynamiczne pod okiem Adama Hnatowa w Świdnickim Klubie Strzeleckim Fun Gun, udało się zwiększyć przewagę nad polskimi zawodnikami. Tym samym potwierdził wygraną w rankingu kraju za 2020 roku i zbliżył się do najlepszej trójki w Europie.

Choć sezon zawodów w terenie już się skończył, Kamil nie planuje odpoczynku.

– W okresie zimowym odbędzie się cykl czterech zawodów na krytych strzelnicach, które nazywamy rywalizacją o tytuł Króla Indorów. To bardzo dobrze zorganizowane imprezy. Wymagające technicznie, ze względu na małą powierzchnię torów. Na pewno możemy spodziewać się wielu niespodzianek – tłumaczy zawodnik ze Świdnika. – Teraz jest czas na ćwiczenia i sprawdzenie, jakie przyniosą efekty. Z pewnością będą bardzo wymagające i wyczerpujące, zarówno na strzelnicy, jak i poza nią.

Świdniczanin ma już także plany na przyszły rok. Przede wszystkim chce potwierdzić swoją pozycję w kraju i brać udział w jak największej liczbie europejskich zawodów.

– Interesują mnie głównie Słowacja i Czechy, ze względu na najbardziej prestiżowe tory, a co za tym idzie, wymagających konkurentów – dodaje Kamil.

Artykuł przeczytano 366 razy

Last modified: 29 października, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?