niedziela, 07 marca 2021r.

Kalinowa nie do poznania

Autor: |

Mimo początkowych problemów, inwestycja już się zakończyła. Mieszkańcy ul. Kalinowej mogą zapomnieć o nierównej drodze i chodnikach. Remont przeszły również parkingi.

Ulica Kalinowa znalazła się w zeszłorocznym budżecie „rzutem na taśmę”. Początkowo zabrakło na jej wykonanie pieniędzy, ale w trakcie roku pojawiły się oszczędności. – Tworząc budżet, mamy listę inwestycji rezerwowych, które nie znalazły się w planie wydatków, ale mogą zostać do niego wpisane, jeśli tylko znajdziemy wolne środki – mówił burmistrz Waldemar Jakson.

W sierpniu przedstawiciele ratusza ogłosili przetarg na nowe inwestycje, wśród nich także na przebudowę ul. Kalinowej. Chętnych do remontu ulicy nie brakowało, ale podane przez nich kwoty okazały się wyższe niż środki zapisane w budżecie. Po dołożeniu kilkudziesięciu tysięcy złotych, postępowanie udało się rozstrzygnąć. Na tym problemy się nie zakończyły. Wybrany wykonawca ostatecznie zrezygnował z realizacji inwestycji. Przedstawiciele ratusza wybrali więc kolejną ofertę, znowu do niej dokładając. Przebudowa ul. Kalinowej zamknęła się kwotą ponad 650 tys. zł. Wykonawca rozpoczął prace jesienią i nie miał wiele czasu, żeby je zrealizować.

Modernizacja objęła odcinek ulicy o długości 146 m. Została z niego zdjęta dotychczasowa nawierzchnia i zastąpiona nową kostką brukową. Wykonawca zajął się także remontem chodników i budową nowych obrzeży. Przy drodze powstały nowe zatoki postojowe, wyregulowano również wysokość studzienek i wpustów kanalizacyjnych. Na koniec teren przy ul. Kalinowej został uprzątnięty i zagospodarowany.

– Przebudowa została zakończona. Cieszy nas, że udało się znaleźć w budżecie pieniądze na to zadanie, tym bardziej, że jest to istotna ulica dla mieszkańców tej części Świdnika – dodaje Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

kal

Artykuł przeczytano 275 razy

Last modified: 15 stycznia, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?