sobota, 24 lutego 2024r.

Interpretacje malarskie pejzażu

Autor: |

Wystawę pod tym hasłem będziemy mogli oglądać w Galerii „Za Szybą” Miejskiego Ośrodka Kultury. Obrazy pań z Pracowni Sztuk Pięknych, funkcjonującej w placówce pod okiem instruktorki Renaty Szurygi, pojawią się tam 23 sierpnia. Wernisaż odbędzie się 26 sierpnia, o godz. 18.00.

– To forma działalności Grupy „Pod Błękitną Paletą”, która promuje talenty i pasje plastyczne uczestniczek zajęć odbywających się w Pracowni Sztuk Pięknych. Na wystawie swoje prace zaprezentują: Elżbieta Fałdyga, Halina Kuromska, Krystyna Łupij, Stanisława Chmiel i Małgorzata Bochenko. Zapraszamy do podziwiania ich malarskiego kunsztu – mówi Katarzyna Lis, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury.

Piękno otaczającego nas świata, a także odbicie myśli i przeżyć artystek odnajdziemy w pracach olejnych, akrylowych, akwareli i batiku. Wykorzystanie różnych technik pozwala zauważyć, którą formę przekazu wybrała każda z pań, by jak najswobodniej określić malarsko swoje wielorakie doznania artystyczne.

– Gratuluję mojej wyjątkowej grupie i życzę paniom wielu ciekawych doznań estetycznych, które będą zachętą do dalszych działań twórczych – dodaje Renata Szuryga.

Wystawa będzie czynna do 9 września, w godzinach pracy MOK.

ow

Artykuł przeczytano 799 razy

Last modified: 18 sierpnia, 2022

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »