niedziela, 19 maja 2024r.

Internetowe Konto Pacjenta

Autor: |

Pozwoli w szybki sposób sprawdzić swoje dane medyczne, odebrać i zrealizować e-receptę czy przypomnieć sobie jakie dawkowanie leku zalecił lekarz. IKP, czyli Internetowe Konto Pacjenta, to aplikacja dostępna dla wszystkich obywateli.

Można z niej skorzystać za pośrednictwem strony www.pacjent.gov.pl. Wystarczy założyć Profil Zaufany, który zapewnia pełne bezpieczeństwo danych, a następnie zalogować się do IKP.
Choć z aplikacji możemy korzystać od roku, wciąż jest rozwijana i uaktualniana o nowe możliwości. Za jej pośrednictwem mamy dostęp do historii swoich wizyt, za które zapłacił Narodowy Fundusz Zdrowia, a w przypadku rodziców, również do danych swoich dzieci. Aplikacja umożliwi też wypełnienie ankiety zdrowego stylu życia i dowiedzenie się o możliwości skorzystania z wybranych programów profilaktyki zdrowotnej.
To tylko część jej funkcji. Z każdym kwartałem jest ich coraz więcej. Wkrótce w IKP będzie można także sprawdzić, między innymi swoje deklaracje lekarza, pielęgniarki lub położnej.

af

Artykuł przeczytano 1320 razy

Last modified: 30 kwietnia, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content