poniedziałek, 15 sierpnia 2022r.

Inauguracja białego Orlika

Autor: |

Pogoda nie zawiodła, więc już dzisiaj, od godz. 15.00, miłośnicy sportów zimowych mogą korzystać z lodowej atrakcji przy Szkole Podstawowej nr 5.

Przygotowania do sezonu rozpoczęto pod koniec grudnia. Od tamtej pory codziennie powiększała się grubość tafli, która w tej chwili ma kilkanaście centymetrów. Chętnych do sprawdzenia jej jakości nie brakowało. Na inaugurację białego Orlika przybyło kilkadziesiąt osób.  

– Cieszymy się, że jest tak dużo chętnych, nie tylko tych najmłodszych, by aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu. W tamtym sezonie  nie było takiej możliwości ze względu na obostrzenia związane z pandemią. Osoby, które korzystają z lodowiska, muszą pamiętać o kilku zasadach: wszyscy jeździmy w jedną stronę, zmieniamy ją dopiero po odpowiedniej komendzie ze strony organizatora, nie stwarzamy sytuacji niebezpiecznych, nie rzucamy się śniegiem – mówi Tomasz Giełzak, animator sportu.

Lodowisko będzie udostępnione od poniedziałku do piątku w godz. 15.00-20.00, natomiast w soboty i niedziele od godz. 13.00 do godz. 20.00.

Bilet normalny kosztuje 8 zł/godz., ulgowy 6 zł/godz. Dla posiadaczy karty „Rodzina 3+” wejściówka wyniesie 4 zł.

Osoby, które nie mają odpowiedniego sprzętu do szaleństw na lodowisku, nie muszą się martwić. Przy szkole działa wypożyczalnia oraz stanowisko do ostrzenia łyżew. Wypożyczenie łyżew dla dorosłych kosztuje 8 zł/godz., dla dzieci i młodzieży – 6 zł. Za ostrzenie łyżew zapłacimy – 7zł za jedną parę (taka możliwosć istnieje jednak tylko w piątki i środy). Możliwa jest rezerwacja całej tafli, co kosztuje 250 zł za godzinę.

Szczegółowy regulamin korzystania z lodowiska wywieszony jest na ogrodzeniu obiektu.

aw

Artykuł przeczytano 920 razy

Last modified: 7 stycznia, 2022

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »