poniedziałek, 15 sierpnia 2022r.

Hokejowy wynik z Powiślakiem

Autor: |

W środowe popołudnie piłkarze Avii Świdnik rozegrali trzeci sparing podczas przygotowań do sezonu 2022/2023. Na własnym boisku podejmowali Powiślak Końskowola i pokonali czwartoligowca 6:5.

Mecz ten nie był typowym sparingiem, bowiem trenerzy umówili się na cztery części po 30 minut każda. Trenerowi Mierzejewskiemu zależało, by sprawdzić kilku zawodników testowanych, a było ich pięciu.

W pierwszych dwóch częściach wystąpili głównie podstawowi zawodnicy Avii oraz testowany lewy obrońca, a także na co dzień występujący w rezerwach bramkarz, Bartłomiej Łobejko. Czas między 14 a 18 minutą wstrząsnął ekipą gości. Do siatki trafili wtedy Dominik Maluga, Adrian Popiołek i Tomasz Zając. W 46 minucie po asyście Pawła Ulicznego bramkę strzelił Wojciech Białek, a kilka minut później Uliczny do asysty dołożył swoje trafienie. Goście odpowiedzieli jednym golem.

Trzecia i czwarta część tego meczu, to zdecydowanie słabszy i bardziej eksperymentalny skład Avii. W szeregach żółto-niebieskich znalazło się wówczas czterech testowanych młodzieżowców. Ci mieli spore problemu z zespołem gości i dali sobie wbić aż cztery gole. Na szczęście w końcówce bramkę na wagę zwycięstwa strzelił Patryk Drozd.

Kolejny mecz kontrolny Avia zagra już w sobotę. O godzinie 12 na Stadionie Miejskim w Świdniku podejmą Podlasie Biała Podlaska.

Avia Świdnik – Powiślak Końskowola 6:5

Pierwsze 60 minut (5:1): Łobejko, Kursa, Mykytyn, Midzierski, Maluga, test1, Uliczny, Popiołek, Rak, Zając i Białek

Drugie 60 minut: Sobieszczyk, Górka, Wójcik, Drozd, test2, test3, test4, test5, Kunca, Poleszak (Sprawka) i Kompanicki.