środa, 19 czerwca 2024r.

Greckie wspomnienia

Autor: |

Dzisiaj, w Zespole Szkół nr 1 można było poczuć wyjątkowo gorący, śródziemnomorski klimat. Młodzież zorganizowała „Dzień Grecki”, który był okazją do podzielenia się swoimi wrażeniami i doświadczeniami zdobytymi podczas miesięcznego stażu w tym kraju.

– Odkryliście kawałek świata, ale przede wszystkim zobaczyliście jak wyglądają prace i przygotowania w waszych branżach. Hotelarze mieli okazję pracować w czterogwiazdkowym hotelu, zaś adepci gastronomii poznali prawdziwą „fabrykę” jedzenia. Wierzę, że ten miesiąc był dla was wspaniałym i niezapomnianym okresem. Zachęcam do udziału w innych wyjazdach. Jesteśmy w trakcie podpisywania kolejnych umów – mówił Krzysztof Gałan, dyrektor ZS nr 1.
Projekt stażowy był finansowany ze środków „Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój”. Szkoła otrzymała 556 451 zł na jego realizację. Wzięło w nim udział łącznie 50 uczniów: 20 z technikum logistycznego, 18 z t. żywienia i 12 z t. hotelarstwa. Młodzież mieszkała na Riwierze Olimpijskiej, w turystycznej miejscowości Nowy Panteleimon, u podnóży masywu Olimpu.
– Projekt trwał rok. W tym czasie przygotowywaliśmy się do wyjazdu. Uczyliśmy się zawodowego języka angielskiego, uczęszczaliśmy na zajęcia z kultury, historii i tradycji Grecji. Braliśmy również udział w warsztatach z psychologiem, które przygotowały nas do miesięcznego pobytu w międzynarodowym środowisku – mówiła Wiktoria Buj, uczennica ZS nr 1.
Podczas spotkania uczniowie opowiedzieli o swoich przygodach, pracy oraz korzyściach płynących z udziału w stażu. Zmierzyli się również w konkursach. Sprawdzili swoją wiedzę o kulturze greckiej, a także udowodnili, że potrafią rozpoznać bogów greckich po atrybutach. Adepci hotelarstwa wzięli też udział w konkurencji pt. „Spanie po śródziemnomorsku”. Ich zadaniem było ścielenie łóżka według greckich standardów.
Pod koniec spotkania młodzież wspólnie zaśpiewała wyjazdową piosenkę, wykonała jeden z greckich tańców oraz degustowała tamtejsze przysmaki.
nat

Artykuł przeczytano 1551 razy

Last modified: 2 grudnia, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content