poniedziałek, 26 lipca 2021r.

Głos klasy 2d

Autor: |

Gościliśmy dzisiaj w klasie 2d ze Szkoły Podstawowej nr 3. Uczniowie, pod okiem wychowawczyni Eweliny Radkowiak, rozpoczęli realizację projektu pt. „Głos Dziecka”.

Rozmawialiśmy z drugoklasistami, a właściwie już prawie trzecioklasistami, o pracy redakcji i dziennikarzy, cyklu wydawniczym gazety oraz cechach dobrego wywiadu. Uczniowie wcielili się w reporterów i przeprowadzili krótkie wywiady z kolegami i koleżankami, którzy odegrali role weterynarza, policjantki i piłkarza. Opowiedzieli również o swoim projekcie. W ramach „Głosu Dziecka” poznawali podstawowe formy wypowiedzi i ćwiczyli pisanie dialogów. Przed nimi poważniejsze zadanie, czyli rozmowy dziennikarskie. Ukażą się w formie papierowej.

– Niedługo mamy spotkanie z policjantką, więc będzie okazja, by zapytać jak bezpiecznie spędzić wakacje. We wrześniu planujemy rozmowy z uczniami na temat tego, gdzie wyjeżdżali w letnie dni. Jest też zadanie dla chętnych. Podczas wakacji mają przeprowadzić wywiad z ciekawą osobą, na przykład babcią, która lepi najlepsze pierogi na świecie. Projekt na pewno będzie się rozwijał, pojawią się nowe pomysły i zadania. Dzięki niemi dzieci uczą się poprawnego mówienia i pisania, budowania zdań, rozwijania swoich wypowiedzi – wyjaśnia Ewelina Radkowiak.

Spotkanie zakończyło się słodką niespodzianką od jednej z uczennic, która obchodziła urodziny. Jubilatce życzymy wszystkiego najlepszego, a całej klasie udanych wakacji.

aw

Artykuł przeczytano 350 razy

Last modified: 21 czerwca, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?