poniedziałek, 15 sierpnia 2022r.

Futbol przy żołnierskiej grochówce

Autor: |

Dziś rozpoczynają się obchody 6. rocznicy powstania Międzynarodowej Brygady LITPOLUKRBRIG. Od 3 lat, z tej okazji organizowany jest na boisku Avii turniej piłki nożnej, który je otwiera.

LITPOLUKRBRIG, to międzynarodowa brygada złożona z jednostek litewskich, polskich i ukraińskich. Ostatecznie uformowała się jesienią 2015 roku. Liczy 4500 żołnierzy i stacjonuje w Lublinie.

Żołnierze brygady są zdania, że ich obecność w regionie i jubileusz to doskonała okazja do integracji środowisk mundurowych Lubelszczyzny oraz pracowników instytucji województwa. Do futbolowej rywalizacji swoje drużyny wystawili, m.in.: wojewoda lubelski, prezydent miasta Lublina, Komenda Miejska Policji w Lublinie. Nasze miasto reprezentowane było przez Urząd Miasta oraz Starostwo Powiatowe.

– To dobry powód, aby oderwać się od codziennych obowiązków zawodowych, głównie pracy biurowej i promować aktywny styl życia. Wojsko to nie tylko szkolenie do gotowości bojowej, ale też dbanie o tężyznę fizyczną. Taki turniej, przy okazji naszego święta, jest bodźcem do budowania lepszej formy – mówi major Maciej Płonka, organizator zawodów.

W turnieju udział wzięło 8 drużyn. Zespoły toczyły 10-minutowe pojedynki, każdy z każdym. – Poziom od trzech lat jest bardzo wysoki. Jak na amatorów nie mamy się czego wstydzić, zarówno jeśli chodzi o tempo gry, jak i technikę. Padło mnóstwo bramek. Najważniejsze jest też to, że turniej obył się bez poważniejszych kontuzji, a wszystkie spotkania toczyły w przyjacielskiej atmosferze. Cieszy nas otwartość władz Świdnika i znakomite warunki stworzone w obiektach sportowych Avii – dodał mjr M. Płonka.

Finał turnieju należał do lublinian. W decydującym meczu Urząd Miasta Lublin pokonał 2:1 mundurowych z tamtejszej Komendy Miejskiej Policji. Pamiątkowy puchar wręczył triumfatorom Waldemar Jakson, Burmistrz Miasta Świdnik. – Gratuluję zwycięzcom, a wszystkim zawodnikom życzę wielu sportowych sukcesów – powiedział burmistrz.

Wyniki turnieju:

1 miejsce – Urząd Miasta Lublin

2 miejsce – Komenda Miejska Policji w Lublinie

3 miejsce – Urząd Miasta Świdnik

4 miejsce – Brygada LITPOLUKRBRIG

5 miejsce – Starostwo Powiatowe Świdnik

6 miejsce – Katolicki Uniwersytet Lubelski

7 miejsce – Lubelski Urząd Wojewódzki

8 miejsce – delegatura ABW w Lublinie

słs

Artykuł przeczytano 1387 razy

Last modified: 6 października, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »