czwartek, 28 października 2021r.

Egzamin z Tabliczki Mnożenia

Autor: |

Szkoła Podstawowa nr 4 po raz kolejny wzięła udział w akcji „Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia”. Jej celem było zachęcenie dzieci, młodzieży i dorosłych do przypomnienia sobie, w niecodzienny i przyjemny sposób, znajomości tego matematycznego działania.

W placówce przy ul. Wojska Polskiego 27 świętowano przez cały tydzień. Najpierw starsi uczniowie w dowolny sposób przypominali sobie tabliczkę mnożenia, na przykład powtarzali ją samodzielnie, pytali się w parach lub grali w matematyczne gry. W klasach młodszych na zajęciach odbywały się zabawy, dzięki którym utrwalano tabliczkową wiedzę. Dodatkowo na lekcjach przeprowadzono próbne testy z tabliczki mnożenia.

Wszystkie działania stanowiły przygotowanie do Egzaminu z Tabliczki Mnożenia, do którego przystąpili uczniowie klas III-VIII.

– Test dla starszych polegał na poprawnym rozwiązaniu 5 przykładów w czasie 0,5 min. Natomiast trzecioklasiści mieli 2 min., ale większość napisała go w 1min. Młodzież z 7a przeprowadzała też egzaminy na korytarzu szkolnym, a każdy, kto zdał, otrzymał naklejkę-certyfikat oraz cukierka. W ten sposób swoją wiedzę sprawdzali zarówno uczniowie szkoły podstawowej, jak i liceum, a także dyrekcja, nauczyciele, pracownicy administracyjni i rodzice – mówi B. Zarosińska.

Następnie grupa uczniów z klasy 5b, wraz z opiekunkami Beatą Zarosińską i Małgorzatą Firszt, nauczycielkami matematyki, które wraz z Olą Morawską, również nauczycielką matematyki, koordynowały akcję, udała się na patrole miejskie, by wśród świdniczan przeprowadzić egzamin pod hasłem „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia zdają”. Okazało się, że mieszkańcy świetnie opanowali tę umiejętność i nadal pamiętają tabliczkę mnożenia. Każdy uczestnik ulicznego egzaminu również dostał naklejkę i cukierka.

Wyniki szkolnego egzaminu poznaliśmy w tym tygodniu. Certyfikat „Eksperta Tabliczki Mnożenia” trafił do 119 uczniów.

– Dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili czas na sprawdzenie swojej matematycznej wiedzy i zachęcamy do ciągłego jej utrwalania – dodaje B. Zarosińska.

aw, fot. SP nr 4

Artykuł przeczytano 2927 razy

Last modified: 11 października, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?