piątek, 23 lutego 2024r.

Dzikie wysypisko już uprzątnięte

Autor: |

Kilka dni temu otrzymaliśmy wiadomość od Czytelnika, w której opisywał dzikie wysypisko śmieci. Na zdjęciach dołączonych do maila widać plastikowe części urządzeń elektronicznych, kartony, folię, elementy karoserii oraz fotele samochodowe. Mężczyzna trafił na „znalezisko” podczas przejażdżki.

– Podczas wycieczki rowerowej napotkałem dzikie wysypisko śmieci. Miejsce to znajduje się, jadąc od strony Świdnika ul. Dworcową, za wiaduktem ekspresówki w stronę ul. Brzegowej – pisał Czytelnik.

O sprawie powiadomiono Straż Miejską, którą poprosiliśmy o komentarz.

– Sygnały o nielegalnych wysypiskach powstających w okolicy otrzymujemy już od jakiegoś czasu. W marcu wysłaliśmy w tej sprawie pismo do PKP, które jest właścicielem tego terenu. Będziemy ponawiać z nimi kontakt – mówił w środę Janusz Wójtowicz, komendant Straży Miejskiej.

W czwartek strażnicy spotkali się z przedstawicielami PKP. Teren został już uprzątnięty. Mundurowi chcą teraz ustalić, kto podrzuca odpady.

– W sprawie prowadzone jest postępowanie. Zabezpieczyliśmy części samochodowe. Być może uda się ustalić model samochodu, z jakiego pochodzą. Nie mamy jednak na razie konkretnych podejrzanych – dodaje J. Wójtowicz.

af

Artykuł przeczytano 1148 razy

Last modified: 22 maja, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »