poniedziałek, 20 maja 2024r.

Dzień z muzyką

Autor: |

Już niebawem młodzi miłośnicy muzyki będą mogli sprawdzić swoje zdolności i możliwości. Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Rodziny Wiłkomirskich zaprasza na Dzień Otwarty i spotkania z nauczycielami gry na instrumentach.

13 kwietnia, o godz. 10.00, kandydaci na uczniów dowiedzą się, między innymi, jak wygląda nauka w placówce, a także w jakich zajęciach teoretycznych czy formach muzykowania grupowego będą mogli brać udział. Do ich dyspozycji pozostanie grono pedagogiczne, które odpowie na wszelkie pytania i rozwieje wątpliwości. Wysłuchają też koncertu i prezentacji uczniów szkoły.
– Zapraszamy serdecznie wszystkich, którzy chcieliby poznać naszą placówkę i realizować u nas swoje muzyczne pasje. Zajęcia uczą otwartości, koncentracji, motywują do wysiłku. Są także źródłem artystycznego spełnienia, szkołą wrażliwości i okazją do rozwijania talentu – zachęca Beata Olszańska, dyrektor PSM I st.

Nowy nabór
Szkoła ogłasza również nabór na rok szkolny 2019/2020. Oferuje naukę w cyklach 4- (dzieci i młodzież w wieku 8-16 lat) i 6-letnim (dzieci w wieku 6-10 lat). Do wyboru są takie instrumenty, jak: fortepian, akordeon, klarnet, saksofon, gitara, skrzypce, wiolonczela, kontrabas, perkusja, flet poprzeczny i trąbka. Wnioski przyjmowane są do 30 kwietnia, w sekretariacie placówki, ul. Króla Pole 7. Badania przydatności odbędą się 16 maja. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 81 751 68 56. Kwestionariusz i kompendium wiedzy dla kandydata dostępne są również na stronie www.psm.swidnik.pl, w zakładce rekrutacja.
Natomiast do połowy maja, dzieci w wieku 6-8 lat mogą uczestniczyć w bezpłatnych zajęciach przygotowawczych z rytmiki, które odbywają się w czwartki, w godz. 17.30 – 18.05. Ich celem jest umuzykalnianie oraz zaznajomienie i oswojenie kandydatów z różnego typu zadaniami słuchowo-ruchowymi, a w szczególności nauka właściwego rozumienia poleceń nauczyciela. Daje to najmłodszym większy komfort psychiczny, co minimalizuje stres związany z przesłuchaniem, a w rezultacie ma korzystny wpływ na lepsze wyniki. Zapisy w sekretariacie.
aw

Artykuł przeczytano 2008 razy

Last modified: 1 kwietnia, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content