poniedziałek, 26 lutego 2024r.

Dzień na parkiecie

Autor: |

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w warsztatach tanecznych, które odbędą się z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca. Poprowadzi je Adrian Trepiak, tancerz, instruktor i choreograf.

Wydarzenie zaplanowano na 29 kwietnia. Zostało podzielone na trzy tury. W godz. 14.00-15.15 na parkiecie spotkają się dzieci w wieku 7-12 lat. Zajęcia dla drugiej grupy, dedykowanej początkującym juniorom i osobom w wieku powyżej 13. roku życia, rozpoczną się o godz. 15.30. Dzień zakończy się spotkaniem dla osób nieco bardziej zaawansowanych tanecznie powyżej 13. roku życia. Zajęcia te rozpoczną się o godz. 17.00 i potrwają do 18.30. Warsztaty z tańca nowoczesnego (disco dance, hip-hop) poprowadzi Adrian Trepiak. Tancerz, instruktor i choreograf, który rozpoczął swoją przygodę z tą dziedziną sztuki w 2007 roku. Ma on ponad 10 lat doświadczenia w pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Jest wielokrotnym mistrzem Polski i medalistą na Mistrzostwach Europy i Świata International Dance Organization.

–Wierzę, że taniec jest zjawiskiem, które może odmienić nasze życie. Potrafi zdyscyplinować, wyrobić w nas systematyczność oraz uwolnić drzemiące w nas pokłady energii i emocji. Taniec wyzwala wrażliwość na drugiego człowieka, pomaga okazywać uczucia i szacunek wobec innych – mówi A. Trepiak.

Koszt warsztatów to 35 zł za osobę. Ilość miejsc jest ograniczona i wynosi 35 osób dla każdej z grup. Zapisy prowadzone są przez stronę internetową: https://www.strefazajec.pl/course/view/id/45209

Występy i film

Międzynarodowy Dzień Tańca w MOK to nie tylko warsztaty taneczne. 29 kwietnia, w godz. 10.00-13.00 na scenie zaprezentują się grupy działające pod skrzydłami placówki, między innymi: Świdnicki Zespół Baletowy (instruktor Beata Kamińska), Hip-Hop (instruktor Agnieszka Wąsik), Teatr Tańca Topaz i Topaz Mini, Modern Balet: Kryształki, Perełki, Szmaragdy (instruktor Joanna Dudek), Step i disco dance (instruktor Anna Łakota), Zespół Tańca Nowoczesnego Fux (instruktor Iwona Syroka).

Natomiast po południu, w sali kameralnej zaplanowano projekcję filmu „Yuli”, w reżyserii Icíara Bollaína. Jest to ekranizacja bestsellerowej autobiografii Carlosa Acosty, słynnego kubańskiego baletmistrza, z samym artystą w roli głównej. Jako dziecko Yuli (przydomek tancerza nadany mu przez ojca) nie wykazuje szczególnego zainteresowania ani edukacją, ani tańcem. Dyscyplina to coś od czego ucieka na rzecz emocjonujących przygód rozgrywających się na ulicach Hawany. Ojciec chłopca nie daje jednak za wygraną. Jest przekonany, że jego syn ma ogromny talent, więc zmusza go do udziału w zajęciach. Bezpłatne wejściówki na seans będą dostępne od 18 kwietnia, w kasie kina „Lot”.

Szczegółowy program Międzynarodowego Dnia Tańca opublikujemy niebawem.

pś, aw

fot.: instagram.com/adriantrepiak

Artykuł przeczytano 1064 razy

Last modified: 13 kwietnia, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »