wtorek, 20 kwietnia 2021r.

Dzieci pod opieką

Autor: |

Chociaż od poniedziałku również maluchy zostają w domach, miejskie przedszkola i żłobki nadal będą działać. Zapewnią opiekę dzieciom medyków i pracowników służb porządkowych. Do placówek będzie uczęszczać około 70 małych świdniczan.

W czwartek przedstawiciele rządu poinformowali o kolejnych obostrzeniach. Obejmują one, między innymi, zamknięcie przedszkoli i żłobków.

– Zasiłek opiekuńczy będzie przysługiwał wszystkim osobom, które będą musiały zostać w domu z dziećmi – deklarowali podczas konferencji premier Mateusz Morawiecki i minister Adam Niedzielski.

Wyjątkami są dzieci pracowników medycznych i służb porządkowych. Dla nich publiczne placówki mają zapewnić opiekę również od poniedziałku. W Świdniku ten wyjątek dotyczy około 70 maluchów. Powstaną dla nich grupy we wszystkich miejskich placówkach. W Przedszkolu nr 2 będzie jeden oddział dla 10 dzieci, w P nr 6 powstaną dwie grupy dla 24 maluchów, w P nr 5 zgłoszono 10 dzieci, dla których zostanie stworzony jeden oddział. Do P nr 7 zapisano 15 maluchów, które będą podzielone na dwie grupy. Będą działały także oddziały przedszkolne przy Szkołach Podstawowych nr 3, 5 i 4 (w każdej po jednym).

Od poniedziałku będą działały także Żłobek nr 1 i 2. Do obu placówek zgłoszono dotąd 2 dzieci. Ogłoszone w czwartek obostrzenia mają potrwać wstępnie do 9 kwietnia. Oprócz zamknięcia przedszkoli i żłobków obejmują również, między innymi, salony kosmetyczne i fryzjerskie, obiekty sportowe, sklepy wielkopowierzchniowe z meblami i artykułami budowlanymi. W kościołach 1 osoba może przebywać na 20 mkw. Podobne wytyczne dotyczą sklepów o powierzchni powyżej 100 mkw.

Artykuł przeczytano 92 razy

Last modified: 27 marca, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?