sobota, 24 lutego 2024r.

Dwa seanse w plenerze

Autor: |

W sobotę na LOF Wyspie odbędą się ostatnie filmowe pokazy „pod chmurką” w ramach akcji „Kulturalne Lato 2022”. Jej organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury, a wyłącznym sponsorem strategicznym P. K. Pegimek.

Seanse rozpoczną się o godz. 21.00 i potrwają do północy. Na początek miłośnicy dobrego kina zobaczą „W ułamku sekundy”, film w reżyserii Fatiha Akina. To opowieść o Katji Selerci (w tej roli Diane Kruger), której mąż i dziecko ginął w zamachu bombowym. Po tym wydarzeniu życie bohaterki zmienia się bezpowrotnie. Sobotni pokaz pod gwiazdami zamknie projekcja dramatu „1917” w reżyserii Sama Mendesa. Film przedstawia historię dwóch młodych żołnierzy. Schofield i Blake (w rolach głównych George MacKay i Dean-Charles Chapman) dostają rozkaz przedostania się za linię wroga. Mają dostarczyć tajną wiadomość, która pozwoli brytyjskim żołnierzom uniknąć wpadnięcia w śmiertelną pułapkę.

Filmy będzie można zobaczyć na LOF Wyspie, przy ul. Krępieckiej 3 (obok marketu Kaufland). Wstęp bezpłatny.

Chill przy muzyce

Przed nami jeszcze dwa wydarzenia organizowane w ramach akcji „Kulturalne Lato 2022”. 25 sierpnia, w godz. 17.00-20.00 zaplanowano potańcówkę. Zabawa odbędzie się na muszli koncertowej CUS.

Z kolei 27 sierpnia, w godz. 19.00-01.00 na terenie Parku Avia ponownie powstanie Strefa Chillu. O dobry nastrój uczestników zadba DJ. Będzie też można odpocząć na leżaczku albo wybrać się do restauracji Delfin, która będzie otwarta dłużej. To ostatnie wydarzenie organizowane w ramach akcji „Kulturalne Lato 2022”.

Patronat honorowy nad akcją „Kulturalne Lato 2022” objął Burmistrz Miasta Świdnik Waldemar Jakson. Partnerami wydarzeń są Miasto Świdnik, Park Avia oraz Remondis Świdnik.

af

Artykuł przeczytano 1012 razy

Last modified: 18 sierpnia, 2022

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »