sobota, 20 lipca 2024r.

Dołączyli do grona uczniów “Siódemki”

Autor: |

W szkolnych ławkach zasiedli miesiąc temu, natomiast od dzisiaj mogą już nazywać się pełnoprawnymi pierwszoklasistami. Do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 7 przyjęli ich Ewa Łagożna i Hubert Wiktorowicz, wicedyrektorzy placówki.

W hali sportowej „Siódemki” zebrały się klasy 1MA z wychowawczynią Danutą Wójcik, 1MB z wychowawczynią Beatą Hofman, 1a z wychowawczynią Magdaleną Lewińską i nauczycielem wspomagającym Agnieszką Korbus, 1b z wychowawczynią Teresą Ślęp, 1c z wychowawczynią Ewą Nawrocką oraz 1d z wychowawczynią Agatą Bondos-Cholewą, a także rodzice, którzy nie kryli wzruszenia tym podniosłym wydarzeniem w życiu swoich pociech. Zanim jednak nastąpił akt pasowania, dzieci musiały zdać egzamin przed specjalnie powołaną komisją. W jej skład weszli: przewodnicząca Królowa Nauka, Księżniczka Edukacja Polonistyczna, Księżniczka Edukacja Matematyczna, Księżniczka Edukacja Przyrodnicza, Księżniczka Edukacja Społeczna, Księżniczka Edukacja Muzyczna, Książę Języków Obcych i Książę Wuef. Poprawność odpowiedzi na pytania dotyczące każdej dziedziny nauki oceniali dyrekcja szkoły i zgromadzona publiczność.

Po świetnie zdanym teście, nadszedł czas na najważniejszy punkt programu. Aktu pasowania, za pomocą ogromnego ołówka i gęsiego pióra, dokonali Ewa Łagożna i Hubert Wiktorowicz. Pierwszoklasiści otrzymali upominki-niespodzianki przekazane przez Przedsiębiorstwo Komunalne Pegimek.

– Gratuluje Wam serdecznie wstąpienia w szeregi uczniów klas pierwszych – mówił H. Wiktorowicz.

Rodzice również stanęli przed pewnym wyzwaniem, złożyli bowiem swoim dzieciom ślubowanie: „Mam dziecko w tej szkole i będę zawsze pamiętać, że jest wielkim skarbem. Będę słuchać uważnie, o czym mówi moja pociecha. Będę pamiętać, że każdy uczeń uczy się na błędach. Będę doceniać w dziecku to, co w nim najlepsze. Będę przytulać je często. Będę cieszyć się każdym jego sukcesem”.

Uroczystość poprowadziła Ewa Bodys, wychowawca świetlicy wraz z dziećmi z grupy świetlicowej z kl. 2c. O dekorację zadbały Anna Sidor i Ewa Kozioł, zaś oprawą muzyczną wydarzenia zajęła się Małgorzata Smolira. W przygotowaniach czynnie brał udział Hubert Wiktorowicz.

aw

« z 2 »
« z 2 »

Artykuł przeczytano 940 razy

Last modified: 3 października, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content