poniedziałek, 28 listopada 2022r.

Docenieni za wzorową pracę

Autor: |

Doświadczenie, systematyczność i ofiarność. To trzy cechy wyróżniające czterdzieści dwie osoby, które w czwartkowe popołudnie uhonorowano tytułem „Zasłużony pracownik Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego PZL-Świdnik S. A.”.

Wyróżnienie przyznano już po raz 62. To podziękowanie za zaangażowanie i wkład w rozwój firmy, która jest dumą miasta i regionu. Aby je otrzymać, trzeba wykazać się systematyczną, ofiarną pracą w osiąganiu celów produkcyjnych, ekonomicznych i jakościowych oraz społeczno-wychowawczych. Tradycją jest, że uroczystość odbywa się w listopadzie. Miesiącu szczególnym dla Polski, bo właśnie wtedy świętuje ona odzyskanie niepodległości. W wydarzeniu wzięli udział pracownicy PZL-Świdnik oraz zaproszeni goście: rodziny odznaczonych, przedstawiciele władz samorządowych, związków zawodowych i służb mundurowych. Wydarzenie uświetnił także występ Chóru Arion pod dyrekcją Rafała Palutkiewicza oraz pokaz filmu poświęconego historii zakładu.

– Jesteśmy w stanie szybko zatrudnić nowych pracowników, wyposażyć ich w nowe narzędzia i sprzęt, przeprowadzić dodatkowe szkolenia. Jest jednak rzecz, której nie da się kupić. To doświadczenie. Te 42 osoby, które zostaną dziś odznaczone, to ludzie przedstawiający największy kapitał, jaki mamy w firmie – kapitał doświadczenia. Co roku spotykamy się, żeby poznać te osoby i przyznać im odznaczenia. Dzięki tym ludziom jesteśmy w stanie budować najlepsze śmigłowce, które latają po polskim i nie tylko niebie. Chciałbym pogratulować i podziękować wszystkim uhonorowanym za wieloletni wysiłek. To Wasze święto. Wszystkiego dobrego – powiedział Jacek Libucha, prezes zarządu PZL-Świdnik

– Pamiętajcie, że doświadczenie przychodzi z czasem. Wyszkolenie pracowników nie jest łatwe, dlatego chciałbym prosić Was, osoby, które odbiorą dziś odznaczenia, o to, abyście pomogli w wykształceniu nowej kadry. Wasze doświadczenie jest przy tym bezcenne – dodał Bartosz Śliwa, członek zarządu PZL-Świdnik.
Podczas uroczystości głos zabrał także burmistrz Waldemar Jakson: – Jesteście elitą zakładu. Uczycie młodych pracowników poprzez swoje doświadczenie, pracę, miłość do lotnictwa i zakładu. To wy jesteście osobami, które dbają o bezpieczeństwo Polski. Produkcja zakładu to „być albo nie być” dla naszego narodu i kraju. Chciałbym Wam za to podziękować i pogratulować odznaczeń. Życzę wielu sukcesów w karierze zawodowej.
Gratulacje złożył także starosta Łukasz Reszka: – Zakład jest awangardą. To Wy, zgromadzeni, jesteście dumą miasta i regionu. Stanowicie elitę tejże awangardy.
Po przemówieniach przyszedł czas na najważniejszą część uroczystości – wręczenie odznaczeń. Tytuł „Zasłużony pracownik Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego PZL-Świdnik S. A.” z rąk Jacka Libuchy oraz Bartosza Śliwy odebrali: Mariusz Adamczuk, Jacek Błaziak, Grzegorz Borek, Stanisław Borysiuk, Renata Chmiel, Krzysztof Czuchryta, Piotr Denis, Jarosław Gabryś, Dariusz Gał, Janusz Jakubiec, Piotr Jakubowski, Urszula Kaliszuk, Marek Kieszka, Dariusz Komorowski, Iwona Korniluk, Leszek Kowalczyk, Zofia Kruszelnicka, Wiesław Kucyk, Tomasz Kwiecień, Piotr Lewicki, Urszula Malczuk, Robert Malinowski, Henryk Mróz, Krzysztof Mularczyk, Marcin Pawlak, Artur Pędzisz, Rafał Pielak, Mieczysław Podbiegły, Michał Skoczylas, Witold Szybilski, Andrzej Świetlicki, Janusz Targoński, Mirosław Waga, Mieczysław Waleniak, Mieczysław Wołodko, Krzysztof Woźniak, August Wójcik, Zbigniew Wójcik, Andrzej Wójtowicz, Robert Wróbel, Rafał Zarajczyk oraz Marek Zgórski.

Artykuł przeczytano 391 razy

Last modified: 21 listopada, 2022

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »