wtorek, 16 kwietnia 2024r.

Dobry początek roku PZL LEONARDO Avii Świdnik

Autor: |

W 16. kolejce, a zarazem pierwszej w 2024 roku REA BAS Białystok przegrał z PZL LEONARDO Avia Świdnik 0:3 (21:25, 20:25, 20:25). Był to udany rewanż żółto-niebieskich za porażkę z ekipą ze stolicy Podlasia na początku sezonu.

Wszyscy pamiętają początek sezonu 2023/2024, który rozpoczął się właśnie od pojedynku Avii z BAS-em. Nie tak wyobrażał sobie start swojego pierwszego pełnoprawnego sezonu trener Jakub Guz. Wówczas niespodziewanie goście z Podlasia wygrali 3:0. Od tamtego czasu Avia spisuje się bardzo dobrze i bardzo chciała zrewanżować się BAS-owi na ich terenie.

Tylko sam początek meczu był wyrównany. Z każdą kolejną akcją rozkręcali się świdniczanie. Gospodarze próbowali dogonić rywali za sprawą swojego najlepszego punktującego – Jędrzeja Gossa, jednak ich próby spełzły na niczym. Ten set zakończył się wynikiem 21:25.

Druga partia zaczęła się od prowadzenia Avii 6:1. Podopieczni Jakuba Guza nie dawali przeciwnikom chociaż na chwilę odetchnąć. Byli skuteczni w każdym elemencie gry. Po rozkładzie punktowym widać doskonale jak różnorodną siatkówkę zaprezentował tego dnia rozgrywający ze Świdnika – Krzysztof Pigłowski. Żółto-niebiescy szczególnie imponowali w bloku. W tym elemencie gry zanotowali aż 12 punktów, z czego pięć padło łupem Macieja Połyńskiego.

W trzecim secie początkowo postawili się gospodarze. Zagrywki Pigłowskiego dały się jednak im we znaki i z 10:9 zrobiło się 10:14. Goście doskonale spisywali się w kontratakach i popełniali zdecydowanie mniej błędów od przeciwników. Gdy w polu serwisowym BAS-u pojawił się Maciej Naliwajko odżyły nadzieje miejscowych kibiców. Gospodarze mieli już tylko punkt straty (18:19). Udało się Avii wyjść z tego ustawienia i zdobyć bardzo ważny punkt. Kolejne akcje, to znów popis gości w bloku i spokojna końcówka dająca efektowne zwycięstwo 3:0.

– Udanie rozpoczęliśmy ten rok. Zagraliśmy bardzo dobrą siatkówkę. Od początku meczu naskoczyliśmy na rywali. Dodatkowo nakręcali nas nasi kibice, którym serdecznie dziękujemy za wsparcie w Białymstoku – powiedział MVP meczu, Mateusz Łysikowski.

– Zrewanżowaliśmy się BAS-owi za porażkę w Świdniku praktycznie w tym samym stosunku. Tym razem to my wygraliśmy 3:0. Żyliśmy tą chęcią rewanżu, bardzo chcieliśmy to wygrać. Warto też podziękować kibicom ze Świdnika, którzy przejechali kilkaset kilometrów, by dopingować nas i nieść do tego zwycięstwa. Teraz czas na domowy mecz z Siedlcami, na który wszystkich serdecznie zapraszam – dodał trener Jakub Guz.

Wspomniany przez trenera mecz z PSG KPS Siedlce już w najbliższą sobotę o godzinie 17:00. Bilety tradycyjnie dostępne są online na https://avia-swidnik.pl/sklep/produkt/14-12-2023-pzl-leonardo-avia-swidnik-vs-siedlce/.

REA BAS Białystok – PZL LEONARDO Avia Świdnik 0:3 (21:25, 20:25, 20:25)

MVP: Mateusz Łysikowski

Najwięcej punktów dla Avii: Wierzbicki (15), Ptaszyński (13), Łysikowski (10).

fot. Jakub Waszczuk / REA BAS Białystok

Artykuł przeczytano 162 razy

Last modified: 7 stycznia, 2024

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content