środa, 21 października 2020r.

Dobra postawa Piaskovii

Autor: |

Piaskovia Piaski pod wodzą nowego trenera, Daniela Krakiewicza, w ramach rozgrywek 10 kolejki lubelskiej klasy okręgowej podejmowała na własnym stadionie Orion Niedrzwica. Po zaciętej walce zakończonej remisem pozostał jednak lekki niedosyt, ponieważ gospodarze mieli wiele okazji do zdobycia kompletu punktów.

Piaskovia, w pierwszej połowie meczu, pokazała swoją dominację. Spotkanie nie rozpoczęło się szczęśliwie dla silnego zespołu z Niedrzwicy. W 8 minucie wynik otworzył Tomasz Nowak, a chwilę później kolejne trafienie dołożył Łukasz Muda. Gospodarze stworzyli dużo sytuacji bramkowych, jednak między słupkami dobrze spisywał się Rafał Jaśkowiak. Orion odzyskał inicjatywę dopiero w końcówce pierwszej połowy. Okazję do strzelenia gola kontaktowego stworzył Krzysztof Wierzchowski. Dośrodkowanie w pole karne przechwycił Kamil Szymuś i wykończył akcję celnym strzałem.

Po gwizdku zespół Orionu doprowadził do kilku groźnych sytuacji. Najbardziej obiecującą z nich zmarnował Krzysztof Żarnowski, pudłując z bliskiej odległości. Goście doprowadzili do remisu w 62 minucie. Na listę strzelców wpisał się Mateusz Kłyk.

– Zespół jest obecnie w przebudowie. Niedawno ster objął nowy trener, Daniel Krakiewicz. To zbyt krótki czas aby oczekiwać wielkich zmian. Przed meczem, wynik 2-2 z Orionem bralibyśmy w ciemno, ale spotkanie pokazało, że mieliśmy szansę na komplet punktów. Na pewno cieszy nas dobra passa. Teraz trzeba ją podtrzymać do końca rundy jesiennej i solidnie przepracować zimę – komentuje Marek Ładosz, kierownik drużyny Piaskovii.

W kolejnej rundzie, zespół z Piask zmierzy się z Mazowszem Stężyca.

Piaskovia Piaski – Orion Niedrzwica 2:2

Bramki: Nowak (8’), Muda (10’) – Szymuś (45’), Kłyk (61’)