niedziela, 19 maja 2024r.

Do widzenia szkoło!

Autor: |

Były wzruszenia, wspomnienia i ostatni dzień spędzony razem. Wczoraj, trzecioklasiści z II Liceum Ogólnokształcącego wzięli udział w uroczystości kończącej trzy lata edukacji w szkole średniej. To jednak nie koniec ich przygody z nauką. Przed nimi matura i trudne, dorosłe wybory.

Na początku zabrzmiał hymn narodowy zaśpiewany przez chór Canto, pod dyrekcją Ewy Bieniek. Następnie głos zabrał dyrektor szkoły, Mirosław Król: – Wydaje się, że początek roku szkolnego był wczoraj. Dzisiaj jest jego zakończenie. Macie wiele radosnych wspomnień związanych z tym miejscem. To etap, do którego bardzo chętnie będziecie wracać. Stawiajcie sobie wielkie cele. Pamiętajcie również, że ich realizacja wiąże się z ciężką pracą.

Na uroczystości nie zabrakło również Ryszarda Borowca, który do 2018 roku był dyrektorem placówki: – Ta chwila jest piękna, wspaniała, ważna. Ja, jako nauczyciel, nie wyobrażam sobie nie być z Wami, ponieważ miejsce nauczyciela jest zawsze z uczniami. Życzę Wam zdania matury i pomyślności w życiu osobistym.

Wreszcie nadszedł czas na nagrodzenie najlepszych uczniów. W tym roku, za najlepsze wyniki w nauce wyróżniono cztery osoby. Otrzymały upominki od burmistrza, nagrody książkowe oraz świadectwo z czerwonym paskiem.

– Życzę wam abyście wracali do szkoły i czuli się dumni z tego miejsca. Nie dokonujcie wyborów pochopnie. Wybierzcie kierunek studiów, który spełni wasze marzenia. Kierujcie się tym, co jest dla was dobre. W imieniu burmistrza Waldemara Jaksona przekazuję gratulacje z okazji ukończenia szkoły – mówiła Ewa Jankowska, sekretarz Miasta Świdnik.

Na zakończenie młodzież, dzięki pamiątkowemu filmowi, cofnęła się wspomnieniami do chwil z życia szkoły.

nr

Artykuł przeczytano 1638 razy

Last modified: 27 kwietnia, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content