wtorek, 16 kwietnia 2024r.

Do Warszawy już codziennie

Autor: |

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami PLL LOT zwiększa, od najbliższej niedzieli, liczbę połączeń z Portem Lotniczym Lublin z pięciu do siedmiu tygodniowo. Druga dobra wiado­mość jest taka, że nie sprawdziły się plotki o rezygnacji narodowego przewoźnika z lotów ze Świdnika do Tel Awiwu z początkiem sezonu letniego. Trzecia – linie TUIfly rozpoczynają za tydzień regularne połączenie z Antwerpią.

Uruchomione 3 września ubiegłe­go roku połączenie krajowe z War­szawy do Lublina okazało się suk­cesem. Z oferty LOT-u skorzystało dotychczas prawie 7 tysięcy pasa­żerów.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników i rozważamy możliwość dalszego zwiększania liczby opera­cji. To dziś jedyne połączenie lubel­skiego portu z hubem. Rozkład zo­stał skonstruowany w ten sposób, by umożliwić dogodne przesiadki na Lotnisku Chopina, np. na rejsy do Ameryki Północnej i do Europy Zachodniej. Z naszych obserwacji wynika, że najchętniej pasażero­wie przesiadają się na rejsy m.in. do Gdańska, Mediolanu i Brukseli – mówi Adrian Kubicki, dyrektor Biu­ra Komunikacji Korporacyjnej LOT-u rozmowie z portalem Pasażer.com.

Od najbliższej niedzieli samolot bę­dzie startował z Warszawy o godz. 13.45, a lądował w Świdniku o 14.30. Rejsy powrotne zaplanowa­ne są na godz. 15.20. Lądowanie na Lotnisku Chopina przewidziano o 16.10. Rejsy będą realizowane tak, jak dotychczas, przez 78-miejscowe Bombardiery Q400 oraz 76-82-miej­scowe Embraery 170/175

Wbrew pogłoskom, sezonie letnim LOT utrzyma połączenia z PLL do Tel Awiwu. W ubiegłym roku skorzysta­ło z nich prawie 21 tysięcy osób. W zależności od tygodnia, LOT będzie wykonywać jeden lub dwa rejsy, we wtorki, środy lub czwartki. Ze stoli­cy Izraela loty będą wykonywane z poniedziałki, wtorki lub środy.

Od 5 kwietnia, belgijski przewoźnik TUIfly rozpoczyna regularne loty do Antwerpii. Samoloty będą latały w poniedziałki i piątki. Wystartują z Antwerpii o godz. 17.25. W Świd­niku wylądują o 19.50. W powrot­ną drogę samolot wyruszy o godz. 20.15, na lotnisku Antwerp Deurne wyląduje o 22.50. Linię będą obsłu­giwały Embraery ERJ 190, zabierają­ce na pokład około 100 pasażerów. Rozkład lotów ważny jest do 1 listo­pada.

Tymczasem zakończono prace bu­dowlane nowej części terminala.

– Najemcy urządzają wnętrza po­mieszczeń. Planujemy, że otwarcie nastąpi w pierwszej połowie maja – mówi Piotr Jankowski, rzecznik prasowy portu.

Artykuł przeczytano 1810 razy

Last modified: 29 marca, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content