sobota, 24 lutego 2024r.

Dariusz Bender – wspomnienie

Autor: |

Był znany jako jeden z najlepszych piłkarzy w historii piłkarskiej Avii Świdnik. Przez dekadę imponował w Świdniku swoim talentem. Zmarł na początku stycznia 2018 roku przeżywszy 48 lat. Dzisiaj wspominamy wybitnego pomocnika Avii – Dariusza Bendera.

Do Avii Świdnik trafił jako 20-latek przed rundą rewanżową II ligi sezonu 1988/89. W żółto-niebieskich barwach rozegrał 229 spotkań, w których strzelił 31 bramek. Był bohaterem pamiętnego meczu derbowego z Motorem Lublin, który zakończył się zwycięstwem żółto-niebieskich 4:1, a Dariusz Bender ustrzelił w nim hattricka. To spotkanie było o tyle istotne, że zadecydowało o drugoligowym bycie Avii.

Dariusza Bendera wspomina jego córka – Daniela: – Nasza mama zawsze wspominała, że tata bardzo przykładał się do każdego sparingu, każdego treningu czy meczów, w których brał udział, a było ich naprawdę mnóstwo. Przed ważnymi rozgrywkami był bardzo skupiony, podchodził do każdego meczu odpowiedzialnie i dawał z siebie wszystko na boisku, co niejednokrotnie było widać. Pamiętam, że mimo że w czasach gdy na boisku wiele się działo, zawsze potrafił znaleźć czas dla swojej rodziny. Ze wspomnień pamiętam tłum ludzi na trybunach, duży plakat taty na korytarzach Avii i jego zdjęcia w książkach. Co bardzo istotne, mama zawsze wspominała, a mogą to potwierdzić osoby z otoczenia mojego śp. taty, że miał ogromny szacunek na boisku zarówno do kolegów, którzy grali z nim w jednej drużynie, jak i do przeciwników. Cechowała go wysoka kultura osobista, uśmiech, którym zarażał, pomoc wobec innych i uprzejmość, która była jego wyjątkową cechą. Był bardzo zaangażowany w każdy mecz, bardzo oddany, niesamowicie skupiony i opanowany na boisku. Zaszczepił także w Kornelu (syn) miłość do piłki, bardzo dużo z nim trenował jak był mały i Kornel dzięki temu też grał w piłkę. Biorąc pod uwagę całe jego podejście i starania wspólnie zgadzamy się z tym, co zostało napisane na stronach sportowych i wryło nam się w pamięć – „jeden z najlepszych piłkarzy w historii Avii Świdnik”.

mo

Artykuł przeczytano 2110 razy

Last modified: 5 sierpnia, 2022

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »