piątek, 01 marca 2024r.

Danowcy podbili Warszawę

Autor: |

Zawodnicy LKSW Dan Świdnik wzięli udział w mistrzostwach Mazowsza dzieci, kadetów i juniorów w kickboxingu w formule pointfighting oraz Pucharze Polski kadetów i juniorów w formule kick-light, rozegranych w hali lekkoatletycznej AWF Warszawa.

– Imprezę zorganizowali klub AZS AWF Warszawa i Polski Związek Kickboxingu. Pierwszy start w nowym sezonie był dla zawodników LKSW Dan Świdnik sprawdzianem formy po letnim obozie, a dla niektórych sparingiem przed mistrzostwami świata we Włoszech. Jako jedyny reprezentant Dana w obu formułach walki wystartował Paweł Bielecki, dla którego był to zarazem debiut w wyższej kategorii wagowej -42 kg kadetów młodszych. Wywalczył dwa złota mimo trudnych walk w kick-light, zwłaszcza finałowej z bardzo dobrym zawodnikiem Tom Bee Team, Dawidem Tkaczykiem. Było to starcie aktualnego mistrza Polski w kat. 37 kg z wicemistrzem w kat. -42 kg. Ponownie dwa finały pointfighting rozegrali między sobą Igor Głowienka i Jan Hawrysz. Wśród kadetów młodszych -47 kg wygrał Igor, a +47 kg Janek. Brązowe medale w pointfighting przypadły w udziale Kacprowi Głowience (dwa), Cezaremu Matysowi i Kacprowi Kurasiowi. Ten ostatni odebrał również pamiątkowe złoto w kategorii -37 kg kadetów starszych, gdzie był jedynym zawodnikiem. Dodatkowo Igor Głowienka został uznany najlepszym kadetem młodszym turnieju w formule pointfighting – mówi trener Piotr Bernat.

W czasie, gdy kadeci startowali w Warszawie, świdnicki junior Jakub Trześniak przebywał na zgrupowaniu kadry narodowej kickboxingu w Węgrowie, które było poświęcone przygotowaniom do zbliżających się mistrzostw świata. Zgrupowanie prowadził trener Rafał Karcz. Wkrótce na zgrupowanie do Węgrowa udadzą się kadeci – wśród nich trójka zawodników i szkoleniowiec LKSW Dan.

Artykuł przeczytano 798 razy

Last modified: 7 września, 2022

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »