poniedziałek, 26 lipca 2021r.

Dan już na wakacjach

Autor: |

Członkowie Lubelskiego Klubu Sportów Walki Dan Świdnik zakończyli sezon 2020/2021. Ostatnim akcentem był udział w zawodach, które odbyły się w Zawierciu.

Danowcy potraktowali turniej w wakcyjnym nastroju. Na turniej pojechali tylko chętni. Znalazło się ich jedenaścioro.  Wyruszyli na Śląsk na Puchar Polski kadetów (pointfighting i light-contact), mistrzostwa Polski juniorów (pointfighting), seniorów i masters (pointfighting i light-contact). Z siedemnastu szans medalowych, bo tyle razy startowali indywidualnie, wykorzystali trzynaście. Ich zdobyczą padło jedenaście medali złotych, jeden srebrny i jeden brązowy. Podobnego rozkładu złotych, srebrnych i brązowych krążków na zawodach w historii klubu nie mógł sobie przypomnieć nawet najstarszy w ekipie, trener Piotr Bernat, a już na pewno nie zdarzyło się to turnieju rangi Mistrzostw bądź Pucharu Polski.

Na odbywającym się w Węgrowie dorocznym Balu Mistrzów Kickboxingu wręczono wyróżnienia za działalność w 2020 roku oraz związkowe „Oscary”, czyli nagrody „Heros 2020”. LKSW Dan otrzymał Herosa w kategorii „Klub Roku”. Jak powiedział prezes PZKB Piotr Siegoczyński, kapituła nie brała pod uwagę jedynie sukcesów sportowych, ale także działalność klubu w czasie pandemii i dobrą współpracę ze związkiem. Wyróżnienie jest tym większe, że PZKB skupia ponad 300 klubów!

opr.jmr

Artykuł przeczytano 294 razy

Last modified: 5 lipca, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?