sobota, 20 lipca 2024r.

Czytanie i sport

Autor: |

Gniezno, Kraków, Wrocław, Warszawa, Lublin i Gdańsk. Mapa polskich legend, wisząca w Przedszkolu nr 3, została zapełniona. Sześć najstarszych grup wzięło udział w finale akcji „Narodowe czytanie legend”. Organizatorem wydarzenia były nauczycielki: Agnieszka Sapko, Anna Bubicz, Agnieszka Biszczanik oraz Sylwia Lis.

– Nie jest to pierwsze nasze spotkanie. W przedszkolu prowadzimy całoroczne wychowanie patriotyczne. Chcemy pokazać, czym jest patriotyzm poprzez działanie – mówiła Renata Wójcik, dyrektor placówki.
Gościem specjalnym wydarzenia był Artur Jendrych z „Biegającego Świdnika”. Wspólnie z dziećmi wykonał poranną gimnastykę w rytm angielskiej piosenki „Head, shoulders, knees and toes”. Następnie przyszedł czas na wysłuchanie legendy pod tytułem „Lwy gdańskie”. Aby przybliżyć miejsce historii, nauczycielka Sylwia Lis przygotowała prezentację multimedialną. Najmłodsi poznali w ten sposób Gdańsk, dowiedzieli się, czym jest bursztyn, jak wygląda morze i fontanna Neptuna. Po prezentacji był też czas na oglądanie pucharów oraz medali gościa spotkania.
Na koniec przygotowano animacje sportowe. Wspólnie z Arturem Jendrychem przedszkolaki rozgrzały wszystkie części ciała. Były wymachy rękami, nogami i kręcenie biodrami. Następnie mali sportowcy dali ponieść się szaleństwu. Biegacz przygotował zabawę w ganianego oraz skakanie zespołowe z piłką.
nat

Artykuł przeczytano 1358 razy

Last modified: 25 czerwca, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content