sobota, 24 lutego 2024r.

Czas to miłość

Autor: |

Życie i myśli kardynała Stefana Wyszyńskiego były tematem wtorkowego spotkania uczniów w Miejskim Ośrodku Kultury. Katolickie Stowarzyszenie „ Civitas Christiana” – Centrum Myśli Prymasa Wyszyńskiego wspólnie z Akacją Katolicką przy parafii pw. Chrystusa Odkupiciela w Świdniku zaprosiło młodzież na pokaz filmu dokumentalnego „Czas to miłość”.

Reportaż opowiada o życiu i świętości, o jego dziedzictwie i opatrznościowej roli jaką odegrał w polskiej historii Polski.
– Prymas Wyszyński interesował się życiem robotników i mediował w rozmowach z pracodawcami. Czuł się ojcem narodu. On wychowywał i troszczył się o każdego. Pragniemy, by młodzież poznała tę postać i jego myśli. Mam nadzieję, że po tym spotkaniu, młodzi ludzie uznają, że nasza inicjatywa była słuszna – tłumaczy Irena Okoń, prezes Akcji Katolickiej, Oddział przy parafii pw. Chrystusa Odkupiciela.
Prezentacja filmu stała się wstępem do prelekcji Iwony Czarcińskiej z Instytutu Prymasowskiego Kardynała Wyszyńskiego, oraz do panelu dyskusyjnego, w którym młodzież wzięła czynny udział. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Wilczopolu oraz uczniowie świdnickich szkół podstawowych i średnich. Spotkaniu towarzyszyła wystawa pt. „Ukochana Obdarowana Wybrana”.
mj

Artykuł przeczytano 935 razy

Last modified: 14 lutego, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »