sobota, 24 lutego 2024r.

Czas na Targ Staroci

Autor: |

Stare zegary kryjące się w zakurzonych pudłach odliczają już czas do najbliższej soboty. O godzinie ósmej rozpocznie się ich wielki dzień. Wspólnie z innymi wiekowymi przedmiotami będą czekały na gości Targu Staroci i kusiły ich swoim spatynowanym urokiem.

8 października, na parkingu przy Urzędzie Miasta, odbędzie się trzynasta edycja świdnickiego Targu Staroci. Pierwsi wystawcy pojawią się na placu już o godz. 8.00. Jak zawsze na poszukiwaczy oryginalnych rzeczy czekać będą wszelkie przedmioty, które wydają się już niepotrzebne, jednak ich przykurzony urok nadal zachwyca i przyciąga wiele osób. Znajdziemy stare wydawnictwa płyt winylowych i książek, zabawki, bibeloty, unikatową porcelanę, szkło, zegary, meble, lampy, radia, biżuterię, części do starych motocykli oraz przedmioty rękodzieła artystycznego. Ile z nich zagości w Świdniku na stałe? Wszystko zależy od gości Targu.

Mieszkańcy Świdnika przyzwyczaili się już do tego wydarzenia. Pierwszy Targ odbył się w połowie września ubiegłego roku i natychmiast spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem. Dzięki temu podjęto decyzję o jego cyklicznej organizacji. Dziś targ wpisał się na stałe w świdnicki krajobraz i przyciąga amatorów staroci z całego województwa.

Giełda potrwa do godz. 13.00. Udział w wydarzeniu, organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury i Urząd Miasta, jest bezpłatny.

mj

Artykuł przeczytano 867 razy

Last modified: 5 października, 2022

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »