piątek, 23 lutego 2024r.

Coś udekorowali

Autor: |

Za oknem prawdziwa zima, a w Miejskim Ośrodku Kultury marzenie każdego łakomczucha. Dziś odbyły się warsztaty pt. „Coś się dekoruje”.

Spotkanie zorganizowane przez MOK poprowadzili: Anna Gorgol, której przepisy na ciasta i inne pyszności robią furorę na Instagramie @cossiegotuje, a także Otylia Piwowarska i Mateusz Tarkowski z MOK. Na początek nie zabrakło krótkiego wprowadzenia, podczas którego Anna Gorgol przybliżyła tradycję pieczenia pierników: – Zdradzę Wam kilka ciekawostek. Pierniki robiono już dla wojska dlatego, że można je długo przechowywać, a dzięki przyprawom korzennym działają rozgrzewająco i są bardzo dobre na odporność. Miód i cukier zawarte w piernikach dodają natomiast energii. To idealny moment, żeby je jeść.

Uczestnicy warsztatów, zarówno ci młodsi, jak i nieco starsi, doskonale bawili się zdobiąc pierniki. Spod ich rąk wychodziły przepyszne cuda: kolorowe anioły, pełne bombek choinki, piernikowe ludziki, lukrowane gwiazdki, bałwanki, dzwoneczki, a nawet renifery. To jednak nie wszystko. Jak przystało na nazwę warsztatów – „Coś się dekoruje” – uczestnicy mieli też możliwość zrobienia świątecznych ozdób do domu. Każdy stworzył coś według własnego pomysłu. Wiszącą dekorację przyozdobioną bombkami, anielskimi włosami, kokardkami, łańcuchami, szyszkami czy naklejkami. Na koniec wszyscy otrzymali prezenty-niespodzianki: książki i puzzle.

Zajęcia odbyły się w dwóch turach: przedpołudniowej i popołudniowej. Ich sponsorami były firmy: Delecta, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piaskach, Zdrowo Posypane, wydawnictwo Harper Kids, Bricomarche w Świdniku oraz PSS Społem w Świdniku.

« z 4 »

Artykuł przeczytano 1293 razy

Last modified: 17 grudnia, 2022

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »