piątek, 01 marca 2024r.

Co lepiej sprawdzi się na motocyklu – specjalna nawigacja czy smartfon z aplikacją nawigacyjną?

Autor: |

Systemy nawigacyjne umożliwiają sprawne i szybkie dotarcie do celu, a także ominięcie korków czy sprawdzenie ciekawych atrakcji w okolicy. Podróżując motocyklem, można postawić na klasyczną nawigację lub smartfon. Który sposób jest lepszy?

Nawigacja w trakcie podróży – niepotrzebne czy konieczne?

Planowanie podróży motocyklem wydaje się prostym zadaniem. Trzeba zadbać o odpowiedni ubiór i sprzęt – potrzebne są przede wszystkim kask, rękawice, buty czy kurtka, która będzie zapewniać ochronę przed deszczem oraz wiatrem. W dobie nowoczesnych technologii nie można jednak zapominać także o urządzeniach, dzięki którym podróż w nowe miejsca będzie znacznie łatwiejsza i bezpieczniejsza. Jednym z nich jest oczywiście nawigacja.

Wielu motocyklistów uważa, że takie rozwiązania nie są w ogóle potrzebne. Ich przydatność zależy jednak od tego, na jaką trasę się wybieramy – w nieznanej lokalizacji będzie to ogromna pomoc w znalezieniu konkretnego miejsca. Warto także podkreślić, że większość sprzętów otrzymuje obecnie regularne aktualizacje map online, dzięki czemu zaznaczone są wszelkie objazdy, roboty drogowe czy inne przeszkody. W efekcie odpowiednie wyposażenie może oszczędzić sporo czasu, a jednocześnie umożliwić bezproblemowe dotarcie do celu.

Smartfon z aplikacją nawigacyjną – najprostszy wybór

Wybierając się w podróż w nowe miejsca, warto mieć przy sobie smartfon z naładowaną baterią. To urządzenie, z którego większość osób korzysta niemal cały czas – niestety jednak niejednokrotnie telefon może zawieść. Istotną kwestią będzie duża pojemność baterii, która wystarczy na wielogodzinne użytkowanie, a także wolne miejsce w pamięci urządzenia, by pomieścić mapy zapisywane w trybie offline.

Aplikacje typu Google Maps mogą okazać się ratunkiem w wielu sytuacjach. Należy jednak zaznaczyć, że aby skorzystać z pełnej funkcjonalności, konieczne będzie połączenie internetowe. Nie oznacza to jednak, że bez zasięgu motocykliści korzystający ze smartfonów będą zdani na samych siebie. Aby zachować możliwość nawigacji nawet bez łączności z siecią, warto wcześniej pobrać mapy określonego regionu z trybu offline. Aktualna pozycja będzie w takiej sytuacji wyznaczana wyłącznie przez moduł GPS, który znajduje się w praktycznie każdym smartfonie.

Nawigacja motocyklowa – dlaczego warto wybrać to urządzenie?

Nawigacja motocyklowa to sposób na precyzyjne planowanie oraz nawigowanie w trakcie podróży w nieznane. Z takim urządzeniem można w łatwy sposób dotrzeć w praktycznie każde miejsce. Tego typu sprzęty zazwyczaj są wyposażone w solidne obudowy, które gwarantują wysoką odporność na warunki zewnętrzne – powinny one poradzić sobie nawet z opadami, pyłem czy błotem.

Duży i jasny wyświetlacz pozwoli szybko odczytać wszystkie niezbędne informacje. W większości modeli można także dowolnie regulować jasność oraz kontrast ekranu. Warto również wspomnieć, że wyświetlacze tego typu sprzętów są często przystosowane do sprawnego działania w pełnym słońcu, co w przypadku niektórych smartfonów może być niemałym wyzwaniem.

Nawigacja motocyklowa zaprojektowana jest z myślą o korzystaniu z urządzenia podczas jazdy. Dlatego interfejs jest na tyle duży, że widoczne są wszystkie niezbędne informacje. Sprzęt można obsługiwać również w rękawiczkach; urządzenie zazwyczaj ma także dedykowany uchwyt, który umożliwi przymocowanie go do kierownicy. Pod wieloma względami 4ride.pl będą zatem lepszym wyborem niż smartfon – z takimi sprzętami można liczyć na wysoką wygodę użytkowania i pełne dostosowanie do jazdy jednośladem. Warto jednak dokładnie sprawdzić szczegóły procesu aktualizacji map: na tym polu to aplikacje na smartfona mogą mieć pewną przewagę.

/ REKLAMA /

Artykuł przeczytano 828 razy

Last modified: 12 września, 2022

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »