poniedziałek, 22 lipca 2024r.

Cieszę się, że za chwilę rozegramy pierwszy mecz

Autor: |

Na tę chwilę uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 3 czekali od dawna. Dziś nastąpiło oficjalne otwarcie hali sportowej. Wydarzenie zgromadziło społeczność placówki, a także gości, którzy przybyli, by wspólnie cieszyć się inauguracją pracy nowego obiektu sportowego.

– Jeżeli nie masz pasji, to znaczy, że marnujesz swój czas. Trening buduje wewnętrzne wartości, wzmacnia, uczy szacunku i wiary we własne możliwości. Z nadzieją na rozbudzenie miłości do sportu wśród naszych uczniów, z ogromną przyjemnością dokonujemy dziś otwarcia hali sportowej – mówiła Anna Owsicka-Mazur nauczycielka w SP nr 3.
Nowa hala o powierzchni 1380 metrów kwadratowych to efekt wieloletnich starań kolejnych dyrektorów szkoły, a także świadectwo, że marzenia się spełniają. Uczniowie osiągali dotychczas wiele sukcesów sportowych, jak zajęcie w ubiegłym roku pierwszego miejsca w województwie lubelskim w rywalizacji szkół podstawowych. Teraz będą mieli okazję do dalszego doskonalenia swoich umiejętności.
– Poprzednia sala gimnastyczna została przebudowana. Na parterze znajdują się szatnie z łazienkami, pokój nauczycieli, magazyny na sprzęt sportowy oraz pomieszczenia gospodarcze. Dzięki zastosowaniu paneli fotowoltaicznych na elewacji budynku, będzie on ekologiczny. Prace zaczęły się w listopadzie 2022 roku. Dziś mamy czerwiec 2024, a sala jest gotowa. Całość kosztów inwestycji to ponad 11 mln zł, z czego 5 mln pochodzi z funduszu Polski Ład. Program Inwestycji Strategicznych. Pozostałe środki zostały pozyskane z budżetu miasta Świdnik – tłumaczył Konrad Dolecki, nauczyciel wychowania fizycznego w SP nr 3.
– Jako gospodarz, wszystkich serdecznie witam. Tak jak państwo widzicie, obiekt jest bardzo nowoczesny i ma służyć naszym uczniom. Poprzez sport będą mogli rozwijać swoje pasje, będziemy też starali się powtórzyć dotychczasowe sukcesy. Szczególne podziękowania składam na ręce pana starosty, a do niedawna burmistrza miasta – Waldemara Jaksona, a także do poprzedniego zastępcy, a obecnego burmistrza Marcina Dmowskiego. Tak naprawdę bez nich ten budynek by nie powstał. Podziękowania kieruję również na ręce radnych Rady Miasta, bo to oni wyrazili zgodę, by przeznaczyć ponad 6 mln złotych z miejskiego budżetu. Proszę mi wierzyć, zostały one dobrze spożytkowane, dziś mamy bowiem nowoczesny obiekt na miarę XXI wieku. Szczególne ukłony i podziękowania za obecność dla rodziców i uczniów, bo ten obiekt jest tak naprawdę dla nich. Już dziś życzę państwu, nauczycielom i uczniom, udanych oraz spokojnych wakacji, a także bezpiecznego powrotu do tej nowoczesnej hali sportowej – mówił Leszek Kalicki, dyrektor SP nr 3.
– Dziękuję wszystkim zaangażowanym w projekt. Przygotowanie go to nie tylko dokumenty w urzędzie, ale też praca wszystkich poprzednich dyrektorów. Dziękuję za współpracę panu Waldemarowi Jaksonowi, który zawsze był na „tak”, jeśli chodzi o pomysły i o ich realizację. Nie zapominajmy o tym, że część pieniędzy pochodziła z funduszu rządowego Polski Ład, a Artur Soboń, wówczas poseł na Sejm RP, pomógł je pozyskać. Cieszę się, że za chwilę zostanie tu rozegrany pierwszy mecz. Widać, że placówka się rozwija – powiedział burmistrz Marcin Dmowski.
Waldemar Jakson, starosta powiatu świdnickiego, również podziękował osobom zaangażowanym w budowę hali: – Tak, jak wspomniał pan burmistrz, był to bardzo długi proces. Zrealizowanie inwestycji pochłania często wiele lat pracy – projekty, grunty, usytuowanie oraz finansowanie, które często trzeba pozyskać z zewnątrz. Cieszę się, że efekt przynosi dużą radość i satysfakcję.
Mirosław Wójcik, wicekurator oświaty, w imieniu swoim i Tomasza Szabłowskiego, lubelskiego kuratora oświaty, również złożył gratulacje otwarcia hali. Głos zabrali też poprzedni dyrektorzy placówki i dyrektorzy innych świdnickich szkół, a ks. Piotr Stańczak, proboszcz parafii pw. Chrystusa Odkupiciela, poświęcił halę.
Rada Pedagogiczna przyznała tytuły „Przyjaciela szkoły” staroście Waldemarowi Jaksonowi, burmistrzowi Marcinowi Dmowskiemu i Joannie Bartoszek – przewodniczącej Rady Rodziców. Przedstawiciele uczniów przecięli wstęgę, symbolicznie otwierając swoje nowe miejsce do uprawiania sportu.
Przedszkolaki z Oddziałów Przedszkolnych przy SP nr 3, a także uczniowie placówki, zaprosili zgromadzonych gości na część artystyczną, pełną śpiewu i tańca. Ta zakończyła się prezentacją układu grupy hip-hopowej, która już za tydzień będzie reprezentowała Lubelszczyznę na mistrzostwach Europy.
Goście przekazali na ręce uczniów sprzęt sportowy, wpisując się symbolicznie na jednej z piłek. W holu zaprezentowano wystawę poświęconą historii sportu w szkole, nie zapomniano też o torcie. W nowej hali zostały już rozegrane pierwsze mecze: w koszykówkę, w którym zmierzyli się uczniowie, a także w piłkę nożną, pomiędzy przedstawicielami Urzędu Miasta oraz nauczycielami wychowania fizycznego.

« z 4 »

Artykuł przeczytano 330 razy

Last modified: 19 czerwca, 2024

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content